Через війну дівчина не змогла закінчити платне навчання в університеті Шевченко: чи змусив її суд оплатити борг

Читать на русском

У 2019 році до інституту журналістики зарахували студентку. Вона майже закінчила навчання на бакалавра, як її відрахували за борг.

Читать на русском
Університет Шевченка, платне навчання, війна
Дівчина навчалась на контракті

У 2019 році до інституту журналістики зарахували студентку. Вона майже закінчила навчання на бакалавра, як її відрахували за борг.

У серпні 2023 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області відкрив провадження щодо боргу за платне навчання у київському університеті Шевченка. Мова йшла про понад 25 тисяч гривень, які батьки дівчини мали заплатити за її навчання журналістиці. 

Виявилося, що у серпні 2019 року наказом ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка дівчину зарахували до вишу. Вона стала студенткою-контрактницею на спеціальності «Журналістика». 

Дівчина хотіла стати журналісткою.
Дівчина хотіла стати журналісткою.

Між університетом та батьками уклали договір на платні освітні послуги на денній формі навчання до кінця червня 2023 року. Загалом навчання журналістиці на бакалавра коштувало 184 тис. 800 грн за умови денної форми навчання:

  • за рік - 46 тис. 200 грн;
  • за семестр - 23 тис. 100 грн;
  • за місяць - 4 тис. 620 грн.

Спочатку сторони домовилися, що навчання буде оплачуватися щосеместрово. З часом, із щосеместрової оплати перейшли на щомісячну. Також змінили й форму навчання: перейшли з денної на заочну. Таке навчання було дешевшим та коштувало 100 тис. 500 грн:

  • за рік - 33 тис. 500 грн,
  • за семестр - 16 тис. 750 грн,
  • за місяць - 3 тис. 350 грн.

Однак наказом проректора з науково-педагогічної роботи дівчину відрахували з 4 курсу за борг. Йшлося про 25 тис. 650 грн, які не сплатили за період з 1 квітня 2022 року по 31 січня 2023 року.

«Згідно із довідкою бухгалтерії... за період з 01.09.2019 р. по 31.01.2023 р. мали сплатити 129 950 грн. Сплачено кошти в сумі - 104 300,00 грн», - йдеться в матеріалах судового розгляду.

Юристи університету нагадали, що відповідно до закону «Про вищу освіту», розмір плати за весь строк навчання встановлюються у договорі, що укладається між закладом вищої освіти та фізичною чи юридичною особою, беручи на себе фінансові зобов`язання щодо її оплати. Вийшло так, що після початку повномасштабного вторгнення батьки дівчини більше не могли сплачувати її навчання.

Що вирішила суддя

Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Оксана Шульга пересвідчилася, що університет повністю виконав свої зобов’язання за договором. А родина студентки не змогла оплатити заняття.

«За договором про надання послуг одна сторона зобов`язується за завданням замовника надати послугу, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором», - йдеться в рішенні суду.

Університет просив стягнути борг з чоловіка, з яким уклав угоду. Цей чоловік був зареєстрований в окупованому зараз Антрациті на Луганщині. Однак  ні рекомендовані листи, ні оголошення на сайті суду боржник не побачив та не надав своїх заперечень.

Суддя вирішила, що виш надав достатньо доказів, щоб ухвалити рішення на його користь. Тому 16 листопада 2023 року було прийнято рішення, що університету мають заплатити 25 тис. 650 грн за навчання та ще 2 тис. 684 грн судового збору.

Якщо це рішення не оскаржать до 16 грудня, то виконавець матиме право стягнути кошти примусово.

Інформатор писав, що в київському НАУ почали вмикати опалення тільки після протестів студентів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.