У зеленій зоні на київській Оболоні можуть зрубати 33 га дерев: винувата комаха-шкідник з російським слідом

У столиці виявлено нові місцини, заражені смарагдовою ясеневою вузькозлаткою, йдеться про зелену зону озера Вербного та три сквери, один з яких біля ТРЦ Blockbuster Mall, ще два у житловій забудові: вилікувати рослини вже неможливо, кажуть комунальники

Комахи-шкідники парки Києва вирубка дерев Оболонь
Нажаль, зелені береги озера Вербного невдовзі можуть полисіти - деревина заражена небезпечним шкідником

У столиці виявлено нові місцини, заражені небезпечним шкідником, смарагдовою ясеневою вузькозлаткою. Під загрозою - ботанічний ландшафтний заказник "Озеро Вербне", що тягнеться вздовж просп. Степана Бандери на Оболоні, сквер на цьому ж проспекті біля ТРЦ Blockbuster Mall. Також комах помітили у ще одному сквері, на Оболонській площі (вул. Йорданська, 26) та зелених насадженнях біля будинку по просп. Івасюка, 65. Усі дерева на карантині, це може означати, що комунальники просто спиляють їх - адже вивести комаху просто неможливо.

Про виявлення вогнищ вузькозлатки повідомили у ГУ Держпродспоживслужби у Києві. Комах упіймали на пастки з феромонами, що встановили напочатку червня: це спеціальні мікроконтейнери, куди заманюють комах лише одного виду за допомогою запаху, характерного лише для цих істот. Нажаль, цього разу їх знову виявили у деревах - ясенах і не тільки (вузькозлатка хоч і "ясенева", та охоче живиться будь-якими деревами: в'язами, горіхами, тополями, осиками, березою). Ясенам найгірше - якщо ця істота продовжить поширюватися, ця порода може зникнути назавжди.

Докази зараження вузькозлаткою - пастки з феромонами та дірки у стовбурах
Докази зараження вузькозлаткою - пастки з феромонами та дірки у стовбурах. Фото ГУ Держпродспоживслужби у Києві

Площа зараження становить 33,95 га. В усіх місцинах, де знайшли шкідника, встановлено карантинний режим. У Держпродспоживслужбі зазначили, що вживуть "відповідних фітосанітарних заходів". На даний момент є лише один спосіб боротьби з вузькозлаткою - це вирубка дерев, або "локалізація та ліквідація" вогнищ. У січні саме з цієї причини вирубили десятки дерев у Солом'янському парку.

"Традиційні хімічні методи захисту не дають необхідного результату і не дозволяють зупинити подальше поширення шкідника. Єдиним способом знищення златки на цей момент залишається вирубка і знищення уражених дерев", — пояснювали тоді у КП УЗН району.

Російський слід вузькозлатки

Цікавою подробицею є походження вузькозлатки в Україні. Для наших країв ця комаха екзотична - вона розповсюджена у азійських країнах, а також Північній Америці. До нас завітала порівняно нещодавно: вперше її виявили на Луганщині у вересні 2019-го, куди шкідник потрапив, найбільш ймовірно, з території росії. Відтак, у 2021-му на Луганщині та у Харківській областях вузькозлаткою були заражені вже десятки гектарів лісів.

У Києві втрачено цінний каштан Шевченка та пошкоджено липу Петра Могили

Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав про те, що Київ поступово втрачає видатні та історичні дерева. Так, за останній час було повністю знищено цінний каштан Шевченка, що ріс на території Видубецького монастиря. Також була пошкоджена липа Петра Могили, що знаходиться у історичній частині міста - у самому началі Андріївського узвозу. Зрештою, буревій зламав одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі Києва, що також є ботанічним пам'ятником місцевого значення.

Також ми писали, що у столиці хочуть створити онлайн-карту дерев. До реєстру вже внесено більше за 200 тисяч рослин. Втім, це вже далеко не перший "підхід до штанги" міської влади у питанні інвентаризації зелених насаджень, і попередні завершилися лише заявами. А екологи кажуть: йдеться про карту заради карти, і ефективність такого заходу буде невеликою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube