На території Солом’янського ландшафтного парку в Києві запровадили карантинний режим: що трапилося

Читать на русском

В Києві на території Солом’янського ландшафтного парку запровадили карантинний режим через виявлення ясеневої златки

Читать на русском
Парк, карантин
Ясенева смарагдова златка - вкрай небезпечний шкідник

В Києві на території Солом’янського ландшафтного парку запровадили карантинний режим через виявлення ясеневої златки

Розпорядження про карантин на площі 27,12 га видала Київська міська військова адміністрація. Про це 3 березня пише Sud.ua з посиланням на Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Повідомляється, що ясенева смарагдова златка (Agrilus planipennis Fairmaire) – вкрай небезпечний шкідник листяних порід дерев, особливо ясеня.

"При високому рівні розмноження шкідник заселяє інші породи дерев: горіх, тополю, осику, клен, березу, вільху, дуб, граб, липу, ліщину. На відміну від більшості інших стовбурових шкідників, ясенева смарагдова златка здатна нападати на абсолютно здорові дерева. Пошкоджені шкідником дерева зазвичай усихають протягом двох-трьох років", - йдеться в повідомленні.

Як зазначили у Держпродспоживслужбі, обмежити розповсюдження шкідника допоможуть заходи своєчасної санітарної вирубки заселених дерев у осінньо-зимовий період із наступним їх спалюванням. Також потрібно подбати про приваблення в насадження і охорону комахоїдних птахів, особливо дятлів, які знищують личинки і лялечки златки. Також серед рекомендацій – обмежити посадку ясенів та створення оптимально зімкнутих посадок із інших порід дерев для збереження паркових зон та лісосмуг.

В Києві планують створити терапевтичний сад для ветеранів

Над створенням парку для ветеранів працює данський містопланувальник і дизайнер Мікаель Колвілл-Андерсен. Як пояснює Мікаель Колвілл-Андерсен, терапевтичний або сенсорний сад — це зазвичай озеленена ділянка на території лікарні, де можна буквально зцілюватись природою.

Терапевтичний сад включатиме елементи, які сприяють розслабленню, уважності та сенсорній стимуляції, такі як заспокійливі кольори, м'які текстури й ароматні рослини. Також у саду будуть відокремлені зони для усамітнення і спільні простори для соціальної взаємодії та підтримки.

Загалом сад планують розділити на три рівні, відповідно до рівня психотравми відвідувачів. У найбільш критичних випадках буває таке, що людина настільки травмована, що не може вийти з дому, не хоче розмовляти з іншими людьми і навіть дивитися їм в очі. Таким людям потрібна зона усамітнення з однією лавкою, крізь яку ніхто не зможе пройти.

Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.