У річці Борщагівка під Києвом рибалки виявили страшного монстра - фото

Рибина птеригопліхт чималих розмірів напевно була чиєюсь акваріумною улюбленицею, втім, коли вона виросла, власник вирішив позбутися її, викинувши до річки

Риба Київщина
Не зважаючи на загрозливий вид, ця риба досить миролюбна і чудово вживається з сусідами по акваріуму. Фото: Facebook "Тваринний світ України"

На Петропавлівській Борщагівці біля Києва рибалки виявили екзотичну рибу. Гостя з Латинської Америки опинилася у водоймі випадково, майже напевно, її викинули саме з акваріума. Називається така рибина птеригопліхтом - а колишній власник міг позбутися її через великі розміри.

Фото рибини виклав рибалка Дмитро Махтаров у Facebook-спільноті "Тваринний світ України". Власне, саму рибину він знайшов ще навесні 2024 року, і саме зараз вирішив поділитися "уловом".

"Я так розумію, що це хтось з анциструсів, якого викинули до місцевої водойми", - написав він.

У коментарях користувачі припустили, що це - дещо більша за розмірами рибина, птеригопліхт. Такі живуть у Південній Америці, а зустріти їх можна у річкових системах Амазонки, Оріноко, а також річках Бразилії Тефе та Шінгу.

"Птеригопліхт, судячи з розміру. Це акваріумна рибка з тропіків Амазонки, вони в нас не здатні жити через клімат. Хтось випустив - і ось фінал", - зазначила у коментарі Юлія Щербакова.

Ще одна коментаторка, Оксана Місюркевич, зазначила, що птеригопліхти виростають до величеньких розмірів. А заводчики акваріумів, купуючи їх, просто не розуміють, наскільки великими ті можуть бути - ця рибина, припускає користувачка, перевертала догори дригом весь акваріум, і у підсумку опинилася у відкритій водоймі.

"Ми такого колись виловили в річці. В мене в домі вже був акваріум на 120 л, підселили до наших риб. Вижив: усі рибки в нас були прісноводні", - розповідає у коментарях Анна Савка.

Птеригопліхтів нині активно розводять в країнах Південно-Східної Азії, звідки поставляють по всьому світу. Такі рибини, їх ще називають "парчевими сомами", непогано вживаються з сусідами по акваріуму, ведуть переважно нічний спосіб життя. Вони приносять користь, поїдаючи водоростеві обростання у межах акваріума. Живуть до 20 років.

Невідома риба атакувала водолаза в озері під Києвом - подробиці

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що на початку червня 2024 року під час очищення озера у Броварах трапився дивний інцидент. Водолаза, який брав участь у роботах, атакувала невідома риба. Сила удару була такою, що у нього тріснула маска, а сам він отримав травму ока. Цей випадок став першим за роки чищення водойми, коли риба напала на людину.

Також ми розповідали, що у Київській області виявили випадок захворювання на ботулізм. Медики припускають, що він пов'язаний із вживанням рибних консервів. Перед захворюванням чоловік спожив "Тунця у власному соку", консерву ж придбав у одній з київських торгівельних мереж.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube