Купувати рибу на стихійних ринках вже не можна: перші наслідки отруєння Десни у Київській області

У Держпродспоживслужбі попереджають, що жоден спосіб приготування не робить її безпечною, і навіть термічна обробка не рятує від смертельно небезпечних хвороб

рибальство риба
Риба може містити збудники інфекційних хвороб чи паразитів

Після гучної історії навколо отруєння води у Десні та її притоці - річці Сейм через відхилення у роботі очисних споруд на території Росії у Київській, а також  Чернігівській та Сумській та областях заборонено купання, вилов риби та використання води для господарських потреб на річках Сейм і Десна. Але, як переконався Інформатор, попри небезпеку та заборону активне рибальство в районі гирла Десни, неподалік від Києва, не припинилося. Звісно, виловлена риба може легко потрапити до стихійних ринків столиці та області, і виявляти весь незаконний улов органам контролю буде дуже важко, навіть якщо вони сильно намагатимуться.

Тому у Держрибагентстві киян та мешканців області закликають бути пильними та не купувати будь-яку рибу, що продається без дозвільних документів. Адже вірити на слово, що лящі були виловлені не в “підозрілій” Десні, означає наражати себе на велику небезпеку.

“Рибу, яка загинула в акваторії річок Сейм і Десна, не можна збирати для подальшого споживання. Жоден спосіб приготування, у тому числі сушіння, в’ялення, смаження чи варіння не зробить її безпечною – таку рибу не можна вживати. Адже вона може містити збудники інфекційних хвороб чи паразитів”, - зазначають у Держрибагентстві.

Водночас у Держпродспоживслужбі кажуть, що ветеринарно-санітарний контроль за продажем риби посилений, а з продавцями проводиться роз’яснювальна робота. І поки не виявлено продукції, непридатної до вживання. Але це той випадок, коли надійніше попіклуватися про себе самому і просто не купувати рибу “без довідки”.

Як розвивалися події на Десні

Нагадаємо, Інформатору стало відомо про ймовірне отруєння води у притоці Десни, річці Сейм, ще на території РФ, "зокрема, амонієм та завислими речовинами" - в результаті на території Сумської та Чернігівської областей риба масово загинула від низького вмісту кисню у воді (в 4 рази менше мінімально допустимої норми). А у Київській області спеціальна обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення "закрити" річку Десна для територіальних громад області.

Згодом Державна екологічна інспекція Столичного округу провела заміри та не виявила перевищення концентрації органічних і мінеральних речовин у Десні в межах Київської області. Вміст кисню теж був у нормі, мор риби не зафіксовано. Але Київська обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій не рекомендує користуватися водою з Десни, а ще, заборонила там купання і рибну ловлю, а також використання річкової води для господарських потреб і напування худоби.

За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, було зафіксовано переміщення забрудників річкою Сейм, які досягли Десни у Чернігівській області. Але забрудник не є ані високотоксичним, ані складною хімічною сполукою - зафіксований виключно органічний забрудник. Втім підозрілу пляму, що рухалася Десною, не вдалося зупинити ні фізичними обмеженнями, ні коагулянтами.

Журналісти Інформатора навідались до річки Десна, яка виявилась абсолютно відкритою для відвідування. Застереження щодо поганої води у Десні та Сеймі абсолютно не зупинили рибалок, яких на берегах річок виявилось чимало. Крім того, через спеку біля водойм виявилося чимало відпочивальників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube