Позбулись головного комсомольця: у Боярці під Києвом остаточно декомунізували пам'ятник Павці Корчагіну

Монумент, раніше встановлений перед середньою школою, вже деякий час стояв прихований під рядном, тепер його і зовсім не буде: пам'ятник передадуть до заповідника у місті Путивль Сумської області

Декомунізація Боярка Київщина Павка Корчагін
Про вивезення пам'ятника з міста розповів міський голова Боярки Олександр Зарубін

У місті Боярка Київської області місцева влада вирішила остаточно позбавитись пам'ятника "головному комсомольцю" часів СРСР, Павці Корчагіну. Монумент, встановлений 1979 року на території середньої школи № 2, вже довгий час було переміщено від входу до навчального закладу. Тепер його і зовсім не буде - пам'ятник передадуть до заповідника у місті Путивль Сумської області.

Про вивезення Павки Корчагіна повідомила Боярська міськрада. Там зазначили, що пам'ятник передано на зберігання до Державного історико-культурного заповідника "Путивль", що у Сумській області. Річ у тому, що Український інститут національної пам’яті зарахував персонажа Павку Корчагіна до списку осіб, які підпадають під дію закону про декомунізацію.

Корчагін – літературний герой роману Миколи Островського "Як гартувалася сталь", написаного ще у 1932 році у стилі радянського соцреалізму. Персонаж добре відомий старшому поколінню: навколо нього гартувався комуністичний міф, а на прикладі Корчагіна в радянські часи виховували "справжніх комсомольців". Самій Боярці, до речі, у СРСР надали статус "міста комсомольської слави".

У міськраді Боярки нагадали, що Літературно-меморіальний музей М. Островського 1992 року був перетворений на Боярський краєзнавчий музей. А фрагмент вузькоколійки й пам’ятні знаки "Боярка-БАМ" та "Комсомольцям 20-х років" за рішенням Боярської міської ради від 09 лютого 2017 року передано до Музею монументального мистецтва тоталітарної епохи в Державний історико-культурний заповідник м. Путивль.

На пам'ятник Корчагіну чекає така сама доля. Спочатку, ще у березні 2018-го, його перенесли від головного входу Боярської ЗОШ № 2 на територію Боярського краєзнавчого музею і передали на його баланс. Пам’ятник стояв, вкритий тканиною. Згодом виконком Боярської міськради ініціював переміщення пам'ятника до Путивля.

Зміцнення стосунків чи підлабузництво: у Києві вирішують, чи ставити пам'ятник Рональду Рейгану

Нагадаємо, ще в лютому 2023-го Інформатор писав про те, що у Києві демонтували пам'ятник радянському діячеві, льотчику Чкалову, що стояв за адресою вул. Олеся Гончара, 57. Київрада вирішила, що монумент треба перенести до Музею авіації України ім. Антонова. Валерій Чкалов був льотчиком-випробувачем, комбригом, героєм Радянського Союза.

Також ми писали про дискусію, що точиться у Києві щодо необхідності встановлення пам'ятника 40-му американському президенту Рональду Рейгану. Суперечка з цього приводу перейшла на експертний рівень. Частина політологів та фахівців підтримують ідею встановлення пам'ятника замість однієї із вже знесених радянських статуй (Рейган був переконаним антикомуністом), інша - вважає це підлабузництвом і спробою загравати з Республіканською партією, президент від якої має всі шанси виграти вибори у США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ