Тунець з сюрпризом: у Києві продали рибну консерву, ймовірно, заражену ботулізмом

Читать на русском

Поки медики проводять лабораторне дослідження, аналогічні консерви зняли з продажу

Читать на русском
Захворювання на ботулізм
Кияни часто хворіють на ботулізм через вживання погано обробленої риби

Поки медики проводять лабораторне дослідження, аналогічні консерви зняли з продажу

У Київській області виявили випадок захворювання на ботулізм. Медики припускають, що він пов'язаний із вживанням рибних консервів. Перед захворюванням чоловік спожив "Тунця у власному соку", консерву ж придбав у одній з київських торгівельних мереж.

Про небезпечне захворювання повідомили в Держпродспоживслужбі Києва. Медики зазначили, що ботулізм виявили в мешканця Фастівського району Київщини. Напередодні чоловік спожив рибну консерву "Тунець у власному соку", причому, за словами хворого, він придбав її в торгівельній мережі Києва.

У Держпродспоживслужбі вже розпочали позапланову перевірку мереж, які продають цю продукцію. Зразки консерви відібрали для проведення лабораторного дослідження. А саму консерву тимчасово зняли з продажу, щоб убезпечити споживачів від можливої загрози.

Чому так небезпечний ботулізм

Ботулізм – дуже небезпечна хвороба, що може призвести до паралічу та смерті. Причиною захворювання найчастіше стає вживання продуктів домашнього консервування: м’яса, риби, інколи – овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті чи термічно оброблені. Причина в тому, що бактерії-збудники хвороби, що потрапляють в організм з їжею, виробляють токсин, одну з найсильніших від усіх відомих біологічних отрут.

Щоб не допустити тяжких наслідків, вкрай важливо звернення до лікаря за перших симптомів: спраги, сухості слизових оболонок, відчуття "грудки" в горлі. Згодом додається сильний головний біль, запаморочення, безсоння, підвищення температури тіла. Влітку минулого року МОЗ повідомляв, що в Україні є достатня кількість протиботулінічної сироватки. Вона блокує дію токсину.

Кияни хворіють найчастіше через рибу

Нагадаємо, що кияни часто хворіють на ботулізм через споживання в їжу погано обробленої риби. Так, минулого разу жінка потрапила до лікарні через в'ялену рибу, яку також придбала у одній з київських крамниць.

А ще для двох киян такий саме продукт - в'ялена риба домашнього виробництва - мало не став смертельним. Як розповідала очільниця Департаменту охорони здоров'я Валентина Гінзбург, київські медики буквально боролися за їхнє життя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.