У пріоритеті - безпека: у Києві затвердили рекомендації з використання генераторів

Користування пристроями передбачає проходження навчання для їхньої експлуатації та дотримання норм щодо розміщення

генератор
Директор Департаменту територіального контролю Києва Михайло Буділов наголосив на важливості прийнятого рішення

Київрада 21 листопада прийняла рекомендації щодо використання генераторів у столиці. Готувати їх почали ще місяць тому, а впродовж жовтня у Києві Цифровому проводилося опитування, щодо того, як кияни ставляться до роботи генераторів, і що треба запровадити першочергово, аби зробити використання цього обладнання комфортнішим для містян.

У пріоритеті в затверджених рекомендаціях - безпечне використання, повідомив Інформатору Департамент територіального контролю Києва. До речі, саме ним були підготовлені рекомендації щодо розміщення генераторів у столиці. Мета документа - безпечне використання електрогенераторів, питання пожежної безпеки та інтеграція в міське середовище. 

“Ми вже третій рік живемо в складних умовах "блекаутів" і розуміємо, що використання генераторів часто єдиний варіант для бізнесу та громадян. Але їх розміщення має бути безпечним”, – наголосив на важливості зазначеного рішення директор Департаменту Михайло Буділов. 

Ключові аспекти даних рекомендацій передбачають наступне:

  • розміщувати генератори на відкритому повітрі та на території з рівною площадкою;
  • дотримуватись відстані від дерев 2,5 метри, від чагарнику – 1,5 метра;
  • не встановлювати генератори всередині житлових, громадських, складських та виробничих будівель, у тому числі на дахах, балконах, прибудовах, на шляхах до евакуаційних виходів;
  • забезпечувати захист, який запобігає ураження електричним струмом людей і тварин;
  • проходити навчання та інструктажі щодо експлуатації генератора.

Результати опитування Інформатора: кожен другий киянин не проти життя під акомпанемент генераторів 

Ми провели власне опитування серед читачів у вересні, і ось які результати отримали. 51% визнають, що складні часи вимагають складних і не завжди зручних рішень, тому до вуличного “акомпанементу” генераторів вони ладні пристосуватися. 29% опитуваних терпіти цього не бажають, адже гучні звуки дратують, заважають відпочинку тощо. Втім, є щасливчики з міцною нервовою системою, що зізнаються - так, гучно, але "вже звикли й нічого не чуємо". Таких серед опитаних виявилося 11%. І взагалі-то їх можна віднести до тих, хто з розумінням ставиться до набридливого звуку пристроїв. А рівну кількість голосів - по 4% продемонстрували власники генераторів, які самі вимушені так працювати, та люди, що вище за побутову метушню і взагалі не чують генераторів.

Також ми розповідали, що під час знеструмлень у Києві Цифровому з'явилася можливість перегляду графіків відключення світла. Для цього необхідно виконати декілька простих кроків. Обрати розділ "Більше сервісів" у застосунку, знайти пункт "ДТЕК Світло". Додати туди адресу - і отримувати графіки стабвідключень, ще й сповіщення про те, що скоро світла не буде (погодьтесь, це корисно, коли збираєшся скористуватися ліфтом).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ