У Києві зникли горобці, хто в цьому винен і чому ситуація загрожує катастрофою

Столичні комунальники зробили парки занадто гламурними, вирізавши старі дуплисті дерева, а також викосили багато зелених газонів, у яких мешкали комахи, через що популяція горобців у столиці впала у більше, ніж 50 разів

екологи катастрофа горобці птахи Київ
Однією з причин зникнення популяції горобців називають "гламуризацію" парків, як-от парку Кіото на Лівобережжі столиці

Екологи б'ють на сполох: 2024 року у Києві майже не стало звичайних горобців. Їхня популяція лише за рік впала у 50, і навіть більше, разів. Фахівці бачать проблему в тому, що міська влада "гламуризує" міські парки, вирубуючи старі дуплисті дерева, які слугують "багатоповерхівками" для пташок. А наслідком може бути винищення самих парків шкідниками.

Про глобальну проблему столичної екосистеми розповіли у Київському еколого-культурному центрі. Там кажуть, що в столиці практично зникли горобці, причому їх кількість, згідно з підрахунками фахівців, впала у 50 та більше разів. Загалом є дві причини, з яких пташки покинули столичну екосистему.

"Перша - гламуризація київських парків, коли вирубуються старі дуплисті дерева, і горобцям ніде гніздитися. Друга - шкідливий систематичний покіс трав. По суті, те, що творить у Києві "Київзеленбуд" і ЖЕКи за допомогою сінокосіння - це справжній екоцид", - кажуть у КЕКЦ.

У високій траві, пояснюють екологи, живуть комахи, якими харчуються птахи. А особливо - їхні злітки, маленькі горобчики, що тільки-но вчаться літати. Вони зазвичай годуються комахами, що живуть саме в газонах: через систематичний покіс (а часто - і "вибривання" налисо, іронізують у КЕКЦ) комахи майже зникли.

"Без цих птахів шкідники знищать парки та сади. Немає горобців, значить, для каштанової молі, яка знищує дерева і кущі, - справжнє роздолля. Адже саме через неї на листі з'являються руді плями", - зазначають екологи КЕКЦ.

Як біля Києва зооактивісти виходили 18 лелеченят, а просто серед кварталів гуляв бентежний лось

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що на фермі-зоопритулку у Київській області зоозахисники вирощують 18 маленьких лелеченят. Пташок вирощують як з яєць, які лишилися після того, як загинули батьки, так і з ніжного віку, коли гнізда з тих чи інших причин падають долу. Активісти кажуть: лелеки мають довгу пам'ять, і колишні "випускники", що виросли у садибі, кожної осені прилітають, щоб зробити над нею коло пошани.

Також ми писали, що зранку 18 вересня у Шевченківському районі Києва перехожі спостерігали незвичайну картину. Поруч з тротуаром, на зеленій зоні з невеликими кущами гуляв лось. Як тварина потрапила в людне місце, наразі невідомо, але в соцмережах містяни повідомляють, що бачили його неподалік і напередодні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube