Стало відомо, скільки автівок щодня виїжджає на вулиці Києва

З урахуванням того, що на роботу до столиці приїздить ще близько пів мільйона мешканців області, перевантаження виходить надзвичайним

затор автомобіль
Нескінчені затори, брудне повітря, нестача місць для паркування - наслідки надлишку автомобілів

Кількість автомобілів у Києві наближається до критичної відмітки, і станом на 23 вересня 2024 року мова йде про 1,2 млн автівок. З початком повномасштабної війни вона тільки зросла, зокрема, і за рахунок того, що українці стали купувати люксові авто у шокуючих кількостях. До того ж велика кількість людей з приміських територій щоденно приїжджає до столиці на роботу, і якась частина користується для цього власним транспортом. 

Про це в етері Громадського радіо розповів заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів. На думку чиновника, така кількість машин - занадто навіть для столиці та становить проблему, яка потребує негайного вирішення. Потенційних шляхів, які запроваджені в інших столицях, є декілька. Якщо казати про мешканців області, які приїжджають на роботу до Києва, було б добре, аби вони мали змогу залишити автівки на в’їзді до столиці, а далі їхати громадським транспортом. Проблему могли б вирішити великі паркінги на кожному із в’їздів.

«Було доручення щодо побудови комунальних паркінгових просторів на кожному в’їзді в місто. Для цього виконавчі органи мають виконувати доручення міського голови та Київської міської ради, і вірю, що незабаром ми це побачимо», - повідомив Володимир Прокопів. 

Крім того, за його словами, можна було б спробувати впровадити досвід інших столиць зі створення екологічно чистих районів. Це території, куди заборонено в’їзд автомобілів старого зразка, що не мають належного сертифікату якості повітря. У Києві такі норми можна було б впроваджувати на адміністративному рівні.

Торф, вітер, температурні гойдалки: що відомо про винуватців смогу у Києві й коли ситуація покращиться

Інформатор розповідав, що Київ вже декілька днів  входить до десятки світового рейтингу міст із найбруднішим повітрям. Звісно автомобілі у величезних кількостях відіграють у цьому свою негативну роль. Проте ситуація ускладнюється й іншими чинниками. Смог у Києві є наслідком комбінації причин: лісових пожеж, горіння висохлих після літа торфовищ, осіннього перепаду температур, відсутності вітру тощо. Кілька днів сильного вітру, що міг би відігнати смог від столиці, не буде. Найближче ж посилення вітру у Києві станеться аж 25 вересня - саме тоді повітря може розсотатися. Така ж ситуація з дощами: найближчий прогнозується аж 27-28 вересня.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube