Кияни масово повідомляють про лебедів, що примерзають до криги: що відбувається насправді та чи варто бігти рятувати птахів

Читать на русском

Водоплаваючі пташки чудово підготовлені до української зими: мають густий пух і щільну жирову тканину, а відтак, можуть заклякати на водоймах на цілу добу

Читать на русском
Тварини у Києві
Зоозахисники кажуть, що лебеді та качки майже ніколи не примерзають до криги

Водоплаваючі пташки чудово підготовлені до української зими: мають густий пух і щільну жирову тканину, а відтак, можуть заклякати на водоймах на цілу добу

За добу київські зоозахисники приймають понад 100 дзвінків про лебедів, що примерзли до криги. Візуально птахи дійсно виглядають знесиленими та безпорадними. Втім, зоозахисники закликають не тривожитись марно: птахи готові до української зими краще, ніж деякі кияни.

Як розповіли Інформатору у Kyiv Animal Rescue Group, щодня у Центрі допомоги тваринам приймають понад сотню дзвінків з повідомленнями про "примерзлих до криги" птахів. Зоозахисники кажуть: те, що кияни переживають за добробут і здоров'я братів наших менших, нормально. Втім, перейматись не варто: усі птахи, що живуть на водоймах, а в Україні це качки та лебеді, - взимку ведуть себе однаково, і до криги примерзають вкрай рідко.

"У сильні морози лебеді сидять прямо на своїх черевцях, сховавши лапи в пух аж під хвіст. Вони їх дістають з водойми. І за рахунок цього людям, які спостерігають за пташками, здається, що ті вмерзли в кригу, і лапи залишились у воді", - каже Інформатору Валентина, операторка Kyiv Animal Rescue Group.

За словами зоозахисниці, лебединий пух - найдорожчий не випадково: він має здатність зберігати тепло. Крім того, в лебедів дуже щільний прошарок жирової тканини, що дозволяє їм максимально довго обходитись без руху, і не замерзати. Через це до української зими лебеді підготовлені якнайкраще.

"Вони ховають голову під крило, і сидять на кризі круглими "купками", не ворушачись, не реагують ані на їжу, ані на людей. Таким чином птахи зберігають енергію, тепло і переживають сильні морози. В такому положенні вони можуть провести хоч цілу добу, що помилково трактують як слабкість", - каже операторка Kyiv Animal Rescue Group.

Зоозахисники пояснюють: чіпати лебедів не треба взагалі, хіба що у випадку, коли у птаха візуально спостерігаються проблеми (зламана лапа, звихнуте крило чи на снігу поряд є сліди крові). Також тривожним є полишення стаєю одного, найслабішого, лебедя.

Скільки грошей буде виділено на допомогу безпритульним тваринам

Зазначимо, як нещодавно писав Інформатор, Київ планує виділити у 2024-2025 роках 170 млн грн на безпритульних тварин. Про це йдеться у програмі поводження з тваринами на наступні два роки. А за 2020-2023 роки на базі КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" виловили майже 7 тисяч та стерилізували 26 тисяч 496 безпритульних тварин.

Також ми писали про косулю, яка застрягла у паркані під Києвом. Співробітники ДСНС врятували тварину, яка страждала від болю, за допомогою спецобладнання. Подія трапилася у селищі Макарів Бучанського району на Київщині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.