Лелеки мають довгу пам'ять і роблять над нашою садибою коло пошани: як волонтерка виховує 18 лелеченят на Київщині

У садибі-зоопритулку Нюшанік Вишгородського району цьогоріч зростає майже два десятки лелеченят: Інформатор розповідає історію про пташенят, що залишилися без батьків, та про звички і довгу пам'ять цих граціозних птахів

Волонтерка виховує 18 лелеченят на Київщині
Дикі лелеки збудували гніздо прямо у дворі садиби Нюшанік, таким чином створивши для волонтерів "наочне керівництво" з догляду за пташенятами

На фермі-зоопритулку у Київській області зоозахисники вирощують 18 маленьких лелеченят. Пташок вирощують як з яєць, які лишилися після того, як загинули батьки, так і з ніжного віку, коли гнізда з тих чи інших причин падають долу. Активісти кажуть: лелеки мають довгу пам'ять, і колишні "випускники", що виросли у садибі, кожної осені прилітають, щоб зробити над нею коло пошани.

Садиба Нюшанік, що у селі Воропаїв Вишгородського району на Київщині, має власну спеціалізацію: сюди потрапляють дикі пташки, що з різних причин - травми, каліцтва - більше не можуть жити у дикій природі. Лелеки є давніми мешканцями садиби: нині у ній мешкає десяток великих птахів, які, нажаль, мають каліцтва, через які не в змозі полишити притулок. Але цьогоріч почастішали випадки, коли хтось з лелек-батьків гине, і тоді потрібна екстрена допомога.

"Найперше, коли потелефонували люди навесні, то сказали, що загинув один з батьків. В нас було два варіанти: залишити все, як є, і тоді б лелека-мати також загинула, бо полишити яйця вона не може, а годувати її не було кому. Або ж порятувати лелеченят у яйцях - разом з матусею. Вибір був очевидним", - розповідає Інформатору волонтерка Ірина Снопко, що опікується Садибою Нюшанік.

Згодом до перших яєць додалися інші. Загалом за весну, каже пані Ірина, зібрали до інкубатора яйця з чотирьох місцевостей на Київщині. Ще у двох випадках місцеві знайшли можливість самостійно підгодовувати лелек, що сиділи на яйцях, був і помилковий виклик, коли Команда порятунку диких тварин приїхала до лелек, та виявилося, що обидва батьки живі-здорові.

"Загалом в нас вже 18 дітлахів: останнього до нас принесли днями з нашої ж місцевості - гніздечко впало разом з деревом, і троє пташенят загинуло, а останній вижив. Родина в нас велика, де знайшлося місце для сімнадцяти - вісімнадцятий не буде завадою", - каже Снопко.

Старші - підлітки - вже почали спинатися на ноги: це для пташенят важливий період зростання. Волонтерка каже, що вже має досвід вирощування лелеченят з 2019-2020 років, коли до неї приносили яйця. Вона уважно занотовувала усі "досягнення" найпершого лелеки на ім'я Гусарик: коли став на ноги, почав їсти цілих курчат, як набирав вагу.

"А цьогоріч нам пощастило: дикі лелеки збудували собі гніздечко прямо у нашому дворі, на стовпі великого розльотного вольєру. Зараз вони виховують трьох лелеченят - і ми уважно дивимося за тим, як і коли вони їх годують. А оскільки за віком вони ідентичні з нашими, то ми одразу зрозуміємо, коли пташенятам треба буде ставати на крило і відлітати у вирій. Це ніби підручник з догляду за птахами", - каже вона.

А ще, лелеки мають довгу пам'ять. І обов'язково повертаються додому - туди, де виросли. Це відбувається зазвичай наприкінці літа - напочатку осені, каже зоозахисниця. Тоді над садибою починають кружляти лелеки, вони запрошують інших, тих, що всередині, долучатися до клину й летіти разом.

"Обов'язково роблять "коло пошани" навколо нашої садиби і кличуть, так вони збирають зграю. Адже знають: в нас є і великі птахи, і малеча - а буквально вчора прилітали двоє диких лелек, сиділи поряд з нами на великому стовпі, заглядали до нас і спілкувалися до малечі - вже чекають, щоб забрати з собою у вирій", - розповідає Ірина Снопко.

Дивовижна історія: у київському Зоопарку воскресла альпака

Нагадаємо, днями Інформатор розповів чудернацьку історію про "передчасну наглу смерть" альпаки, південноамериканського копитного ссавця з родини верблюдових. Міські пабліки повідомили сумну новину про столичний зоопарк. Послалися на підписників, постійних відвідувачів - ті не побачили тварину в загоні та запідозрили найгірше. Втім, за годину виявилося, що родина верблюдових може не журитися - копитне живе-здорове, разом зі своїми побратимами.

А у квітні ми писали про загибель кота на ім'я Шайн, якого взяли з притулку, ймовірно, через жорстоке поводження нової власниці. Про це повідомив притулок для котів Kitty house. Тварину буцімто викинули на вулицю з вікна 21 поверху, причому це сталося у той же день, коли її забрали до нової родини. Сама ж власниця стверджує, що кіт самостійно вистрибнув у відчинене вікно квартири.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ