Хочуть зберегти хоч щось: через реформу з МАФами та Prozorro власники масово продають бізнеси - депутат Київради

Читать на русском

Андрій Вітренко каже, що масовий продаж МАФів, кав'ярень та невеликих магазинів у Києві пов'язаний з реформою із переведенням такого бізнесу на електронну систему Prozorro

Читать на русском
Впорядкування МАФів у Києві
Вітренко каже, що у Києві є різні ситуації - в тому числі, незаконний демонтаж споруд, у власників яких є дозвільні документи

Андрій Вітренко каже, що масовий продаж МАФів, кав'ярень та невеликих магазинів у Києві пов'язаний з реформою із переведенням такого бізнесу на електронну систему Prozorro

Масовий продаж МАФів, невеликих магазинів, крамниць та кав'ярень у Києві пов'язаний з реформою, яку готує Департамент територіального контролю міста. Йдеться про переведення МАФів на електронну систему Prozorro. Відтак, масовий продаж бізнесів, що почався у Києві, пов'язаний з тим, що власники бажають зберегти свої кошти.

Про це Інформатору повідомив депутат Київради, очільник Постійної комісії КМР з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Він вважає, що саме з цією реформою пов'язані і останні демонтажі МАФів у столиці, в тому числі, тих, що мають дозвільну документацію. Адже ринок споживання товарів та продукції у Києві вже фактично повернувся на довоєнний рівень.

"Зараз, як озвучували на сесії, у Києві проживає 3,6 млн людей. Це величезний ринок для товарів, і є великий попит. Безумовно, масовий продаж МАФів може бути пов'язаний з тим, що міська влада готує "перерозподіл" ринку таких крамничок. Їх будуть розміщувати за новими правилами. Зараз новий "департамент-монстр" з територіального контролю, який очолює Михайло Буділов, розпочав підготовку проєктів рішень, нібито, про дозволи з розміщення МАФ через Prozorro", - стверджує Андрій Вітренко у коментарі Інформатору.

Законопроєкт про переведення всіх орендних відносин щодо МАФів та парковок на електронну систему Prozorro розглядався у Верховній Раді ще влітку. Втім, тоді він не набрав достатньої кількості голосів. Тепер, як каже народна депутатка Олена Шуляк ("Слуга народу"), готова нова версія цього проєкту, і Комітет з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку й містобудування вже надав рекомендацію щодо його розгляду.

"Втім, хто і як буде надавати дозволи, і за якими принципами - нічого ще не відомо. Але така чутка вже є. Крім того, є беззаконня, когда знімають МАФи, у яких є дозвільні документи. Приїздять о 6-8 годині ранку, просто знімають їх - і все. Тому не дивно, що люди починають реагувати, виставляють на продаж свої бізнеси, щоб в них хоча б щось залишилось", - додав Андрій Вітренко.

Кав'ярні та ятки зі стріт-фудом: що відбувається з торгівельною нерухомістю

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві масово виставляють на продаж готові бізнеси, кав'ярні, що розташовані в житлових будинках, на транспортних розв'язках та біля станцій метро. Лише за один день, 24 грудня, у Києві було оголошено про продаж більше десятка таких закладів. Ще десяток оголошень з'явився напередодні. Експертка, керівниця компанії "Ресторанний консалтинг" Ольга Насонова пояснила тенденцію тим, що у 2022-2023 роках цей від бізнесу був найчастіше відкриваємим, через що ринок перенаситився кав'ярнями, і тепер найдешевші заклади з невеликими інвестиціями муситимуть закритися.

Також ми розповідаємо про демонтаж торгівельних споруд у Києві. Так, зранку в понеділок, 15 січня, комунальники почали зносити ятки на вул. Старовокзальній біля кінцевої зупинки швидкісного трамваю. Зазначимо, що напередодні власники споруд намагалися їх продати, причому по більш, ніж помірним цінам - в оголошеннях зазначали 14 тис грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.