Бізнес на уламках: у Києві почали продавати частини російських ракет через інтернет

Читать на русском

Автори оголошень виставляють ціни від 200 грн за невеличкий шматок металу до 20 тисяч за частини двигуна чи інші важливі деталі

Читать на русском
Бізнес на уламках ракет у Києві
Уламки ракет ретельно збирають після кожного інциденту з метою проведення дослідження. Ймовірно, збирають не всі

Автори оголошень виставляють ціни від 200 грн за невеличкий шматок металу до 20 тисяч за частини двигуна чи інші важливі деталі

У Києві виставляють на продаж уламки ракет. Ціни різні: від 200 грн за невеличкий шматок до 20 тисяч за хвостову частину з двигуном. Музеям автори оголошень обіцяють знижки, а деякі умільці вже навіть почали розписувати уламки фарбою, перетворюючи на витвори мистецтва.

Оголошення про продаж уламків рашистських ракет можна знайти на українських маркетплейсах. Причому у Києві найбільше на продаж виставляють саме рештки російських крилатих ракет - це зрозуміло, виходячи з того, що саме вони останнім часом становлять найбільшу загрозу для містян. Ціни стартують з 200 грн за невеликий уламок.

Так, 29 грудня, коли по Києву сталася чергова ракетна атака з боку рф, на одному з маркетплейсів з'явилися уламки ворожої ракети. Автор оголошення просить за одну штуку 300 грн і обіцяє відправити знахідку поштою. Як саме розтлумачить співробітникам установи, що уламки не становлять небезпеки - не пояснює.

За кожен шматок залізяччя просять 300 грн
За кожен шматок залізяччя просять 300 грн

Вдесятеро дорожче оцінив знахідку мешканець Солом'янського району, що виставив уламок ракети, вочевидь, однієї з систем ППО України, знайдений, як сам стверджує, у Київській області ще 2022 року. Судячи з напису "Lift here" ("піднімати тут"), мова про снаряд системи ППО, наданий Україні однією з західних країн-партнерок.

Судячи з напису англійською, продають також уламок ракети з систем ППО України
Судячи з напису англійською, продають також уламок ракети з систем ППО України

Найбільшу ціну за знайдений уламок ракети править мешканець Василькова Київської області. За хвостову частину ворожого снаряду зі стабілізаторами та частиною двигуна (є написи "фиксатор верхнего положения двигателя", "подъем и выпуск двигателя" тощо) власник просить 20 тис грн. Втім, готовий поступитися у ціні, якщо до нього звернеться музей.

Попри чималу ціну, автор оголошення готовий поступитися музею
Попри чималу ціну, автор оголошення готовий поступитися музею

А у Львові придумали розписувати уламки ракет, збитих ППО, щоб донатити більше коштів на ЗСУ. Лотереї проводять онлайн, ціна участі - 100 грн. Зазначимо, що ДСНС України у Києві і області (а також Мінреінтеграції) не раз попереджали місцевих мешканців про небезпеку від знайдених уламків ракет та дронів. Вони просять в жодному разі не торкатися небезпечних знахідок, не переміщувати, розбирати чи заносити їх до приміщення, а також не робити фото знахідок. Про будь-які інциденти просять повідомляти за телефонами "101", "102" та чекати на представників ДСНС і поліції.

Варто відмітити, що, як зазначав нещодавно в інтерв'ю Інформатору Андрій Кульчицький, керівник Лабораторії військових досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, усі рештки ракет мають бути ретельно зібрані на місці "прильоту". Вони фігурують у якості доказів у кримінальній справі по факту військової агресії рф проти України, і мають бути досліджені фахівцями.

Що трапилося зі знаменитою ракетою, яка впала у Дніпро

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що трапилося з гіперзвуковою ракетою "Іскандер-М", що впала у Дніпро просто поруч із житловим будинком під час атаки на Київ 2 січня цього року. Виявилося, її уламки вже досліджують фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Також ми пояснювали, що ракети "Х-101", якими окупанти гатили по Києву днями, було оснащено тепловими пастками. Ми детально розібралися в тому, як вони працюють і чи здатні ввести в оману системи ППО України (спойлер: звісно ж, ні!)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.