У Києві стане політичної волі знести храми та каплички на землях, захоплених УПЦ - депутат Київради

Проєкт рішення по УПЦ не встигли розглянути через повітряну тривогу, під час якої деякі депутати вирішили поїхати у справах, проте він все ж пройде через сесійну залу, каже Андрій Вітренко

Наведення ладу з релігійними спорудами у Києві
"Обиденний" храм у Голосіївському районі зареєстровано за тією ж адресою, що і місцева школа - фото Київської митрополії УПЦ

Проєкт рішення про наведення ладу з релігійними спорудами у Києві може бути прийнято на наступній сесії Київської міськради. Йдеться про наміри депутатів зобов'язати УПЦ залишити усі ділянки землі у Києві, які було самовільно зайнято її церквами та капличками. Церкві належить самій демонтувати споруди, а якщо та відмовиться - їх знесуть коштом міста, а витрати все одно покладуть на релігійну громаду.

Про це розповів Інформатору депутат Київської міськради, очільник Постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Вітренко. За його словами, минулого разу, 18 січня, проголосувати за це питання не вдалося через те, що ряд депутатів вирішив не повертатися до сесійної зали після завершення повітряної тривоги.

"Проєкт рішення є, він знаходиться у порядку денному сесії. На минулому засіданні його не проголосували через те, що "посипався" кворум після повітряної тривоги - депутати довго збиралися. Щоб не було спекуляцій, закінчили не саме на цьому проєкті, а за два чи три до нього. Цей проєкт точно буде розглядатися, і я впевнений, що він дійсно може бути підтриманий. І впевнений, що він буде виконуватися", - розповів Вітренко у коментарі Інформатору.

Зазначимо, що у проєкті йдеться не про УПЦ прямо, а про "релігійні організації з керуючим центром у країні-агресорі". На уточнююче запитання Інформатора про те, чи дійсно достане політичної волі демонтувати у столиці храми та каплички, що було збудовано за попередні 20 років представниками УПЦ, він відповів: дійсно, волі вистачить, "і є виконавчий орган, КМДА, який має виконувати все, що ми приймаємо".

Знесуть більше за 50% від усіх каплиць УПЦ у столиці?

Зазначимо, що про проєкт рішення Інформатор вже розповідав у деталях. На пошук документів щодо відводу земельних ділянок та на розміщення чи будівництво храмів у самих громад, а також департаментів земельних ресурсів та містобудування і архітектури КМДА є півроку. І якщо буде встановлено, що храм не відповідає якимось із критеріїв, його будуть зносити. Ми перевірили каплички та храми зі спеціального списку, укладеного авторами проєкту, і дійшли висновку, що у реальності дозвільні папери мають одиниці храмів у Києві.

Також інформатор зробив репортаж про храми і каплички, які знаходяться у Києві у підпорядкуванні УПЦ. Частина з них стоїть пусткою, ще частина - недобудови. А там, де проводяться служби, священники неофіційно кажуть: перед ними стоїть непростий вибір - чи "воювати" за храми, чи піти до ПЦУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ