Київрада виселить храми УПЦ з захопленої землі, перейменує Повітрофлотський та заборонить раллі: проєкти рішень

Читать на русском

На засіданні у четвер депутати міськради планують провести низку перейменувань та розглянути проєкт постанови про виселення УПЦ з самозахоплених ділянок у Києві

Читать на русском
Рішення Київської міськради
Київрада розгляне законність джипінгу та зведення церков: Введення у храм Божої Матері має ту ж адресу, що й місцева школа

На засіданні у четвер депутати міськради планують провести низку перейменувань та розглянути проєкт постанови про виселення УПЦ з самозахоплених ділянок у Києві

У четвер, 18 січня, Київська міська рада планує провести низку важливих рішень. Почне з перейменування вулиць, бібліотек та інших топонімів, серед них - Повітрофлотський просп., що викликав чвари між депутатськими групами всередині ради. Також у планах - зробити інвентаризацію земельних ділянок, на яких будували свої храми "релігійні організації з керівним центром у країні-агресорі" (читай - УПЦ).

Відповідний порядок денного оприлюднено на сайті КМДА. Згідно з ним, будуть і інші важливі рішення. "Слуги народу" спробують заборонити катання на квадроциклах територіями природно-заповідного фонду (тут натяк на "X-park" друзів Віталія Кличка, що посеред Труханова острова пропонують послуги катання на квадроциклах) і насамкінець перейдуть до "найсмачнішого", земельних/майнових питань. Тут з цікавого з спроба передати фірмі, що пов'язана з Андрієм Шевченком, історичну Садибу Грубера на вул. Прорізній.

Нова хвиля перейменувань і мистецтво компромісів

Почнуть з найменш конфліктного: бібліотеці ім. Максима Горького присвоять ім'я Миколи Куліша, а аналогічний заклад ім. Володимира Маяковського переназвуть "Бібліотекою на Русанівці". Потім візьмуться за вулиці. Салтикова-Щедріна на Печерську назвуть іменем Сергія Миронова (історик і краєзнавець, що загинув у листопаді 2022-го під Бахмутом). Вулиця Отто Шмідта набуде історичного контексту з новою назвою "вул. Князя Володимира Мономаха".

Проспект Правди у Подільському районі хочуть назвати проспектом Євросоюзу, і в цьому може полягати компроміс із фракцією "Європейської солідарності", що погрожувала зірвати сесію, якщо саме такої назви не набуде ще один топонім, запланований до перейменування - Повітрофлотський проспект. Депутати від партії Петра Порошенка, нагадаємо, наполягають на розділенні цього проспекту на дві нерівновеликі частини, більшу з яких хочуть назвати "своїм" іменем, меншу - як і було запропоновано іншими депутатами, "проспектом Повітряних сил ЗСУ".

Також будуть перейменовані залізничні платформи у Києві: "Рубежівський" стане "Берестейською", "Зеніт" - "Куренівкою", "Вишгородська" - "Пріоркою", а платформа "Лівий берег" стане "Березняками".

УПЦ зобов'яжуть звільнити "самозахвати"

Іншим рішенням Київрада може зобов'язати УПЦ залишити усі ділянки землі у Києві, що було самовільно зайнято її релігійними спорудами. За півроку каплички, храми та підсобні приміщення, що було зведено без належної документації, має бути знесено. У разі відмови Київської митрополії будівлі все одно знесуть, але УПЦ змусять за ці роботи заплатити.

Проєкт постанови подав депутат Вадим Васильчук з групи "Київська команда" (це колишня "Самопоміч", яку очолює ресторатор Сергій Гусовський). В нього є шанси отримати схвальне рішення ради. Згідно з проєктом, Департамент земресурсів КМДА має у тримісячний термін провести позапланову перевірку наявності договорів оренди чи іншого права користування ділянками, на яких розташовано храми чи інші споруди УПЦ. Отримавши матеріали цих актів обстеження, Департамент містобудування та архітектури має у такий саме строк перевірити наявність дозвільних документів на розміщення/будівництво храмів, їхнє введення в експлуатацію чи оформлення права власності. За місяць чиновники звітуватимуть перед КМДА.

"В разі виявлення за результатами перевірок фактів використання земельних ділянок... без укладених договорів оренди чи іншого оформленого права користування без належних дозвільних документів, вважати такі земельні ділянки самовільно зайнятими та забудованими", - йдеться у проєкті рішення Київміськради.

Тролінг Кличка та облизень Шевченка

Зрештою, ще одним проєктом рішення депутатка від "Слуги народу" Ксенія Семенова пропонує заборонити проведення ралі, перегонів чи трофі-рейдів у межах київського заповідного фонду. Якщо рішення буде прийняте, кататися на джипах чи квадроциклах зеленими територіями Києва вже не вийде. Цю ідею можна вважати "тролінгом" Віталія Кличка та його оточення: відомий відпочинковий X-park, що було відкрито товаришем мера, Юрієм Зозулею, пропонує якраз такий активний відпочинок - і саме на Трухановому острові, що було оголошено ландшафтним заказником ще 2019-го.

Нарешті, серед земельних питань вирізняється одне - з приводу пам'ятки архітектури, Садиби Грубера 1882 року побудови, на вул. Прорізній, 25А. Її знову хочуть передати для будівництва офісного центру Андрія Шевченка, про що вже писав Інформатор. Минулого разу запобігти руйнуванню споруди вдалося завдяки небайдужій громадськості, цього разу питання вже не викликає великого резонансу.

Скільки коштує година охорони будівлі КМДА - кошторис

Нагадаємо, як писав Інформатор, за охорону КМДА з бюджету Києва хочуть заплатити 22 мільйони гривень. Таку угоду уклала Київрада 12 січня. Охороняти органи місцевого самоврядування від 2018-го можуть лише співробітники Поліції охорони, отже, конкуренції на тендері не було.

Також ми повідомляли, що у Києві намагаються врятувати археологічну пам'ятку в урочищі Китаєво. 16 січня пройшло судове засідання щодо земель Китаївського городища - памʼятки археології національного значення. Позов стосується передачі фірмі "Київська овочева фабрика" понад 4 га на території. Фабрику давно викупили забудовники, і тепер, замість вирощування городини, вона планує тут забудову.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.