У Києві перейменували Повітрофлотський проспект та ще дев'ять об'єктів – нові назви

Читать на русском

Перейменували вулиці, провулки та сквери у дев'яти районах столиці

Читать на русском
Перейменування
У Києві перейменували ще десять міських об'єктів, зокрема проспект Повітрофлотський

Перейменували вулиці, провулки та сквери у дев'яти районах столиці

У Києві перейменували в процесі дерусифікації та декомунізації ще десять міських об'єктів, зокрема проспект Повітрофлотський. Відповідне рішення прийняли 8 лютого на засіданні сесії Київської міської ради. Зміна назв міських об'єктів сприяє тому, що на карті столиці з'являються топоніми, пов'язані з історією нашої держави.

Про це повідомили у Київській міській раді. Вказується, що головною метою перейменування є те, щоб у столиці не має залишитись найменувань, які пов’язані з країною-агресором. 

"Столиця України продовжує позбавлятись назв, які впливали на спотворення нашої національної свідомості. Процес декомунізації та дерусифікації доволі тривалий, оскільки включає декілька етапів, однак спільними зусиллями разом з мешканцями столиці місто активно рухається у цьому напрямку. У багатовіковому Києві не має залишитись найменувань, які пов’язані з країною-агресором, її радянським та імперським минулим", - наголосив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

У столиці перейменували низку міських об’єктів:

  • Солом’янський район: проспект Повітрофлотський – проспект Повітряних Сил, вулиця Білгородська – вулиця Василя Овсієнка;
  • Деснянський район: вулиця Миколи Матеюка – вулиця Василя Іваниса;
  • Святошинський район: вулиця Булгакова – вулиця Вахтанга Кікабідзе, бібліотека імені Олександра Блока – бібліотека імені Гната Юри;
  • Подільський район: провулок Яблочкова – провулок Компанійський, безімянному скверу на вулиці Боричів Тік, 17, 19, 21 присвоєно ім'я Ґолди Меїр.
  • Дарницький район: вулиця Чернігівська – вулиця Братів Чибінєєвих.
  • Печерський район: вулиця Павла Скоропадського – Бессарабський проїзд.
  • Шевченківський район: безімянному скверу на вулиці Жилянській присвоєно ім'я Лідії Гончаренко.

Процес перейменування у столиці 

Загалом, від початку повномасштабного російського вторгнення, в Києві перейменували вже 353 вулиці. Також від назв, пов’язаних із країною-агресоркою, відмовились 14 загальноосвітніх шкіл, дві дитячих музичних школи та 25 бібліотек. Крім того, перейменовані декілька парків та 2 станції столичного метро. Варто додати, що наміри перейменувати Повітрофлотський проспект з'явилися ще у квітні 2023 року. Навесні ж провели опитування, тоді більшість проголосувала за варіант з проспектом Повітряних сил. Втім, перейменування загальмували майже на рік.

Безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці перетати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.