У Києві перевіряють водіїв та власників маршруток: що відбувається

Інспектори праці Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці спільно з представниками Державної служби України з безпеки на транспорті перевіряють столичних перевізників

Транспорт, Київ
В столиці перевіряють водіїв

Під час перевірок водіям та столичним перевізникам нагадують про необхідність укладати офіційні договори про працевлаштування. Про це стало відомо 14 лютого з повідомлень київських ЗМІ. Втім, це не заважає роботі міського громадського транспорту.

Головна мета рейдів Державної служби з питань праці спільно з представниками Державної служби України з безпеки на транспорті — провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг офіційного працевлаштування. А також нагадати водіям та власникам фірм, які ризики і наслідки незадекларованої праці у сфері транспорту та пасажироперевезень.

«Під час перевірок посадовці розповідають водіям і роботодавцям про важливість дотримання законодавства про працю, необхідність оформлення легальних трудових відносин і виплати офіційної заробітної плати», — пояснили у Держпраці.

Чиновники нагадали, що за законом перевізники не мають права допускати на маршрути водіїв з якими не укладені трудові договори.
До речі, професія водія входить у ТОП-5 затребуваних роботодавцями міста Києва.

  • слюсарі різних напрямків — 108 вакансій,
  • продавці — 74,
  • лікарі різних напрямків — 71,
  • водії — 67,
  • інженери різних напрямків — 62.

Щодо зарплати, то водії можуть розраховувати на виплати до 40 тисяч гривень.

«Роботодавці столиці готові платити працівникам високі зарплати, натомість вони висувають серйозні вимоги до їх кваліфікації та досвіду роботи. Саме через невідповідність рівня підготовки претендентів кваліфікаційним вимогам роботодавців буває досить складно підібрати працівників потрібного рівня, щоб заповнити ту чи іншу вакансію», - зауважують в Київському міському Центрі зайнятості.

Нові правила отримання водійських прав в Україні

Минулого року Кабмін затвердив новий порядок отримання водійських прав. Він суттєво відрізняється від правил, що діяли в Україні протягом багатьох років. Зміни є частиною реформи, яку впроваджує МВС з літа 2023 року. Нововведення передбачає, що у водіїв буде вибір - вивчати теорію самостійно або в автошколі.

Після завершення практичного курсу в автошколі необхідно записатися на іспит з практики в сервісному центрі МВС. Запис здійснюється через термінали в приміщеннях центрів або за допомогою ТалонБота.

З 1 серпня 2023 року кількість спроб для складання практичного іспиту є необмеженою (раніше допускалося лише 3 спроби) протягом 2-х років з дня видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки в автошколі. Інтервал між спробами - 10 днів.

Усвідомлення походження агресії - ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як Путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми - у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ