У Києві може з'явитися сквер імені Маґтимґули Пираги: за які ще назви вулиць пропонують проголосувати киянам

Читать на русском

У "Києві Цифровому" пропонують киянам голосувати за низку нових варіантів для перейменувань, з варіантів імена поляглих захисників України, місто Гамбург, Українське радіо та туркменський поет

Читать на русском
Перейменування вулиць та скверів у Києві
З найбільш цікавих назв, які наразі пропонують - імена Маґтимґули Пираги та "Українського радіо" для скверів на вул. Прорізній

У "Києві Цифровому" пропонують киянам голосувати за низку нових варіантів для перейменувань, з варіантів імена поляглих захисників України, місто Гамбург, Українське радіо та туркменський поет

Киянам пропонують обрати нові назви для провулку, кількох скверів та парку. Так, перейменувати планують сквер "Слава танкістам" на Берестейському проспекті та парк "Юність" у Святошинському районі столиці. А з найбільш цікавих назв, які наразі пропонують - імена Маґтимґули Пираги та "Українського радіо" для скверів на вул. Прорізній.

Голосування за нові назви для топонімів, деякі з яких нині не мають імен, а деякі - носять старі радянські назви, оголошено у застосунку "Київ Цифровий". Волевиявлятися пропонують киянам до 24 травня. Згодом усі нові назви, за які проголосують мешканці столиці, підтвердить на своєму засіданні Київрада.

Цікаві назви, які пропонують киянам. Так, сквер на розі вулиць Прорізної та Євгена Чикаленка хочуть перейменувати на честь Маґтимґули Пираги (Махтумкулі Фрагі). Це туркменський письменник і, фактично, - засновник сучасної туркменської мови. А сусідній з ним скверик, також на Прорізній, назвуть іменем "Українське радіо".

Провулок між вулицями Васильківська і Здановської хочуть перейменувати на честь Любомира Бордуна. Це захисник родом з Прикарпаття, депутат Коломийської міськради, який загинув на Донетчині у вересні 2022-го. Щоправда, незрозуміло, чому його іменем хочуть назвати вулицю саме у Києві, а не на "малій батьківщині".

Сквер на вулиці Мостицькій пропонують назвати на честь Сергія Васильчука, лейтенанта управління розвідки, що загинув трохи більше року тому. Він також родом не з Києва, але у столиці принаймні навчався у геолого-розвідувальному технікумі. Ще один сквер на розі вулиць Солом’янська та Кочура хочуть назвати на честь Андрія Жованика - захисника з Києва з позивним "Татарин", інженера-будівельника, що пішов воювати у ДУК "Правий сектор" і загинув у серпні 2022-го.

Сквер "Слава танкістам" на Берестейському просп. перейменують на честь Артема Соханя, капітана ЗСУ з позивним "Медик", який загинув у жовтні 2022-го на Харківщині. А от парк "Юність" у Святошинському районі хочуть перейменувати на "Гамбурзький".

Пропонують перейменувати станцію електрички "Дарниця" та вулицю ім. Щусєва

Нагадаємо, нещодавно з'явилася ініціатива із перейменування зупинки "станції міської електрички Дарниця". Кияни, які зареєстрували петицію на сайті КМДА, вважають, що ця назва вводить в оману пасажирів, тому, щоб не було плутанини, розглядається варіант - "Сімферопольська".

Ще одну пропозицію з перейменування зареєстрували напочатку березня. Вулицю, названу на честь російського та радянського архітектора Олексія Щусєва, запропонували назвати ім'ям дисидента Степана Хмари, який нещодавно відійшов у вічність. Аргументи залізні: Щусєва з Україною пов'язують декілька проєктів, не найкращих з точки зору архітектурної привабливості (та навіть дуже дискусійних). А Хмара - чи не останній з в'язнів совісті та радянських дисидентів, хто і за незалежності доклався до побудови української держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.