Будь-які дії щодо вступників, як-от мотивування їх до передачі оригіналів документів та оплати за навчання до 9 серпня за конкурсними пропозиціями, за якими можливе зарахування на бюджет або контракт, мають ознаки шахрайства
В Україні триває вступна кампанія 2024 року. Чимало абітурієнтів, які подали заяви на вступ, зокрема, і до київських вишів, заявляють, що їм телефонують представники приймальних комісій ЗВО з пропозиціями ще до оприлюднення рейтингових списків з рекомендаціями до зарахування на бюджет приносити документи для зарахування на контракт. Втім, вступникам варто розуміти, що у 2024 році оригінали документів для зарахування до ЗВО не подають взагалі – ані бюджетники, ані контрактники.
Так, виконати рекомендації до зарахування означає підтвердити вибір вишу завдяки накладенню кваліфікованого електронного підпису (КЕП) в електронному кабінеті або особисто в закладі освіти. Про це пише 24 канал. По-друге, студентам, які зараховані на контракт (або для неповнолітніх – їхнім батькам чи опікунам), щоб законно платити за освітні послуги, треба укласти договір про їх оплату. Потім саме номер цього договору потрібно буде зазначати в призначенні платежу.
А підставою для укладання такого договору є виданий наказ про зарахування на навчання за кошти фізичних осіб. Цей наказ не може бути виданий раніше терміну, визначеного в Порядку прийому. У 2024 році це 9 серпня – саме тоді відбувається надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для абітурієнтів, які вступають на контракт.
Підставою для видання такого наказу є підтвердження вибору місця навчання через кабінет вступника за наданою рекомендацією. Тому будь-які дії щодо вступників, як-от мотивування їх до передачі оригіналів документів та оплати за навчання до 9 серпня за конкурсними пропозиціями, за якими можливе зарахування на бюджет або контракт, мають ознаки зловживання довірою, або шахрайства.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що до ТОП-10 українських університетів за кількістю поданих заяв про вступ потрапили 6 київських вишів. Це Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, НТУ “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”, Державний торговельно-економічний університет, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Київський столичний університет ім. Бориса Грінченка, Національний авіаційний університет.
Також ми писали, що КНУ ім. Тараса Шевченка та Белградський університет підписали угоду про взаємне створення науково-освітніх центрів у обох столицях. Обидва навчальні заклади підписали угоду, що передбачає поглиблення співпраці на академічному рівні. Зрештою, це - не єдина спроба українського та сербського суспільств порозумітися одне з одним, проте може стати однією з найбільш вдалих.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.