Промислове шпигунство серед київських вишів: ректор НАУ звинувачує колег в крадіжці важливої інформації

Читать на русском

В.о. ректора НАУ Ксенія Семенова повідомила, що її колега з іншого вишу полює на випускників авіаційного університету, пропонуючи їм підписувати контракти на магістратуру в себе

Читать на русском
НАУ ДУІКТ промислове шпигунство Ксенія Семенова
Ректори двох технічних вишів сперечаються, чи бува хтось із них не поцупив базу контактів студентів

В.о. ректора НАУ Ксенія Семенова повідомила, що її колега з іншого вишу полює на випускників авіаційного університету, пропонуючи їм підписувати контракти на магістратуру в себе

У академічній спільноті Києва розгоряється скандал. Виконувачка обов'язків ректора Національного авіаційного університету Ксенія Семенова звинуватила попереднього очільника вишу у недоброчесності. Нібито, він прихопив з собою корпоративну базу контактів студентів, що навчаються в НАУ - і тепер розсилає їм пропозиції із запрошенням на магістратуру.

Про недоброчесну поведінку Ксенія Семенова повідомила у Facebook. Вона нагадала, що попередній в.о. ректора, Володимир Шульга, пішов з НАУ до ДУІКТ (Державний університет інформаційно-комунікаційних тенологій) у квітні 2024-го. Причому пішов не сам, як зазначила Семенова, а разом з командою.

"Попередній в.о. ректора перейшов в ДУІКТ і логічно забрав адміністративну команду з собою. Правда не тільки команду, а і трошки даних. Шульга виграв там вибори. Я щиро побажала удачі і всяких успіхів ДУІКТу. Та що там! Користуючись позицією депутатки Київради я якось повернула університету їхній стадіон. Це ж теж мій округ, тому університет зовсім не чужий", - зазначила Ксенія Семенова.

Втім, днями на корпоративні пошти випускникам НАУ почали надходити листи із запрошенням про перехід до ДУІКТ на магістратуру. Ймовірно, йдеться принаймні про декілька випадків, тож Семенова й вирішила оприлюднити незручні для колеги подробиці. Виявилося, що ще при вступі кожен студент підписує дозвіл на отримання університетом особистої інформації (там, окрім усього іншого, зазначено, що університет не має права передавати ці дані іншим організаціям).

"Отже, користуючись службовим становищем якісь прекрасні люди забрали із собою в ДУІКТ і базу корпоративних пошт студентів НАУ. Це якось має допомогти ДУІКТ набрати студентів? - Бо я би після такого листа навпаки би навіть не розглядала ДУІКТ", - зазначила Ксенія Семенова у дописі.

Втім, сам Володимир Шульга відповів колезі у коментарі під дописом на Facebook. По-перше, зазначив, що розсилка робилася не з корпоративної адреси ДУІКТ. По-друге, написав, що, коли перебував на посаді (в.о. ректора), - не мав доступу до особистих електронних адрес студентів.

"Третє - я чув, що ви ліквідували Факультет кіберзахисту і Кафедру кіберзахисту. То можливо треба в цьому шукати причину? Але це без мене. Я особисто бажаю НАУ тільки добра. І усьому його багатотисячному колективу", - додав Шульга.

Кумедно, що у коментарі в.о. ректора ДУІКТ скористався можливістю порекламувати свій виш. Він зазначив, що навчання проводиться завжди офлайн, бо університет має електрику (дизель-генератори) і цілих два поверхи, сертифіковані, як укриття, де є IT-аудиторії.

Бруд, бентега і жучки: як обирали ректора НТУУ КПІ ім. Сікорського

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у флагмані технічної освіти країни, НТУУ КПІ ім. І. Сікорського, змінився ректор. В другому турі на виборах 18 червня переміг чільний проректор університету з навчальної роботи, Анатолій Мельниченко. Ваги цій події додають дати: попередній очільник вишу, Михайло Згуровський, обіймав посаду 32 роки - з 1992-го, тож його рішення піти у відставку можна назвати давно назрілим. А от сам процес виборів виявився драматичним: був і бруд, і навіть встановлення "жучків" в кабінетах конкурентів.

Також ми розповідали, що КНУ ім. Тараса Шевченка та Белградський університет підписали угоду про взаємне створення науково-освітніх центрів у обох столицях. Обидва навчальні заклади підписали угоду, що передбачає поглиблення співпраці на академічному рівні. Зрештою, це - не єдина спроба українського та сербського суспільств порозумітися одне з одним, проте може стати однією з найбільш вдалих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.