У будівлі Госпсуду Києва обрушилися фрагменти оздоблення: скільки грошей піде на ремонт

Читать на русском

Фрагменти оздоблення площею до 50 кв.м обрушилися у проїзді всередині будівлі, на місці утворилася тріщина, яку будуть лагодити впродовж наступного місяця

Читать на русском
Аварійна ситуація у будівлі Господарського суду у Києві
Фрагменти оздоблення, що впали, знаходяться у внутрішньобудинковому проїзді

Фрагменти оздоблення площею до 50 кв.м обрушилися у проїзді всередині будівлі, на місці утворилася тріщина, яку будуть лагодити впродовж наступного місяця

У будівлі Господарського суду Києва обрушилися фрагменти оздоблення. Йдеться про внутрішній проїзд будівлі, що розташована по вул. Богдана Хмельницького, 44А у центрі столиці. На місці аварії площею до 50 кв.м залишилася тріщина, яку суд буде вимушений лагодити, і на що ладен витратити 34,5 тис грн.

Про аварію у будівлі суду стало відомо з документації на проведення тендеру на виконання науково-технічних досліджень, метою яких є встановити причини та усунути наслідки обрушення фрагментів оздоблення. Переможця тендеру було визначено 18 березня 2024 року, і дані про це опубліковано на сайті ProZorro. Ним стала ФОП Ольга Тихонова, яка запропонувала виконати роботи за 34,5 тис грн.

У договорі, що було заключено між підприємицею та Госпсудом, прописано динамічну ціну, відтак, кінцева вартість робіт може зрости відповідно до кошторису. Строк виконання робіт було встановлено в межах 30 днів з моменту підписання договору. У додатку до договору говориться про те, що у проїзді, що постраждав від обрушення фрагментів оздоблення "ІІ категорії складності", буде проведено дослідження перекриття, фотофіксацію та зроблено відбитки.

Після цього почнуться ремонтно-реставраційні роботи, які складатимуться з трьох етапів - розчистки і антикорозійної обробки арматури, відновлення штукатурки та ін'єктування тріщини. Насамкінець ФОП Ольга Тихонова складе рекомендації (ймовірно, з поводження із перекриттям проїзду після завершення робіт), вартість яких на 0,2 друкованого аркушу складе майже 6 тис грн.

Одна з найкрасивіших будівель Києва ХІХ ст.

Зазначимо, що Київський господарський суд займає приміщення Садиби Шампаньєра. Це пам'ятка архітектури місцевого значення, будівлю було зведено у 1897-1898 роках за проєктом архітектора Андрія-Фердинанда Краусса. Фасад оформлено у ренесансному стилі, інтер'єри та стелі (у т.ч. проїзду) прикрашено ліпленими карнизами, гуртами, розетками тощо.

Садиба належала князю Євгенію Трубецькому, професору кафедри енциклопедії, історії та філософії права юрфаку Київського університету. А напочатку ХХ ст. на третьому і четвертому поверхах головного будинку (саме там і сталася аварія) розміщувалася Жіноча гімназія з пансіоном Катерини Крюгер - її батько, відомий київський нотаріус Августин Крюгер, мав тісні ділові стосунки з графом Трубецьким.

Що чекає на Садибу Терещенків та Будинок Барбана

Нагадаємо, у середині грудня 2023 року Інформатор писав, що відому пам’ятку архітектури Києва – садибу Терещенків – повернули до комунальної власності територіальної громади. Тепер на неї очікує реставрація. Питання про подальше використання відреставрованої будівлі, що знаходиться на бульварі Шевченка, ще не вирішено. Втім, пріоритетним напрямом, найімовірніше, буде музейна діяльність.

Також ми повідомляли, що у п'ятницю, 24 листопада, Мінкультури та інформполітики ухвалив рішення про внесення Садиби Барбана на вул. Обсерваторній, 6 у Києві в Держреєстр нерухомих пам'яток. За це питання експертна комісія проголосувала одностайно. Проте, за процедурою, для збереження пам'ятки необхідно отримати ще погодження від київської влади.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Заява про наближення України до вступу до Євросоюзу та офіційне приєднання Швеції до НАТО - це кроки, які викликають великий інтерес. Як український політолог Андрій Золотарьов оцінює ці події? Чи настане день, коли Україна вступить у Північноатлантичний альянс і під якими умовами це може статися? Дізнайтеся більше в нашому захопливому інтерв'ю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.