В Києві прибрали будівельний паркан навколо садиби купця Солтанова: кому належить історична споруда

Читать на русском

Найстарішим у садибі і є флігель з боку вулиці Хорива. Перед початком повномасштабного вторгнення будівлю збирались відреставрувати.

Читать на русском
Київ, історична споруда, забудовник
Кияни вважали, що замість садиби з’явиться офісний центр

Найстарішим у садибі і є флігель з боку вулиці Хорива. Перед початком повномасштабного вторгнення будівлю збирались відреставрувати.

В Києві прибрали будівельний паркан навколо садиби Солтанова на вулиці Хорива,18. Цей комплекс будівель, який складається зі споруд на вулиці Хорива, 18, 18А, 18Б, має статус пам’ятки архітектури місцевого значення

У 2021 році флігель садиби обнесли будівельним парканом нібито для проведення реставрації. У січні 2022 року, перед повномасштабним вторгненням, департамент благоустрою Київради попередив, що паркан потрібно прибрати за 3 дні. Про це повідомляв активіст Дмитро Перов

Отакий паркан стояв з 2021 року

Паркан наказали прибрати. Фото - Дмитро Перов
Паркан наказали прибрати. Фото - Дмитро Перов

Ось так виглядає садиба зараз

Садиба потребує відновлення. Фото - Дмитро Перов
Садиба потребує відновлення. Фото - Дмитро Перов

«Історичну будову планували реконструювати, надбудувавши ще два поверхи (навряд будиночок це би витримав) У січні 2022 року зʼявився проект, згідно якого двір Садиби перетворюється на паркінг, а дво-поверхова надбудова отримує ще й експлуатований дах», - написав у соцмережі Дмитро Перов.

За його словами, садиба на вулиці Хорива, 18 належала купцю Першої гільдії - Солтанову. Перша будівля комплексу була збудована 1860 році, остання - 1901 р. Комплекс будівель має статус памʼятки’.

Чи дійсно будову хотіли знести

В січні 2022 року стало відомо, що «будівельники виносили з будинків особисті речі мешканців». В місті почали ширитися чутки, що історичну будівлю ось-ось знесуть. 

Речі мешканців виносили заради реконструкції
Речі мешканців виносили заради реконструкції

Проте в Київраді та Подільській адміністрації, на території якої знаходиться пам’ятка, заспокоїли киян. Чиновники розповіли, що це робиться заради протиаварійних робіт.

«У липні 2021 року Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини розглянула і схвалила архітектурну концепцію реставрації будівлі на вул. Хорива, 18. У листопаді погоджено проєкт протиаварійних робіт на будівлі. У грудні видано дозвіл на проведення протиаварійних робіт на будівлі. Вже за 1,5 роки місто отримає ще одну відреставровану за рахунок інвесторів історичну будівлю», - пояснили в Київраді

Так мав би виглядати будинок після реконструкції. Фото - Київрада
Так мав би виглядати будинок після реконструкції. Фото - Київрада

У 2022 році в Подільській РДА повідомили, що власником будівлі на вул. Хорива, 18 є фірма «Езон». За інформацією аналітичної платформи YouControl, це агенція з нерухомості, яку зареєстрували 4 роки тому. 

Спочатку компанія продавала авто та була зареєстрована на громадянина з Арабських Еміратів Шахіна Мох'л Таера. Зараз іноземець отримав громадянство Йорданії та володіє підприємством разом з Аль-Хатіб Камалем з Домінікани. Цікаво, що відомого палестинського лідера також звуть Камаль аль-Хатиб.

У власника споруди один номер телефону з "АСОЦІАЦІЄЮ АВТОМИЙОК УКРАЇНИ" та приватним "ОКСНЕРСЬКИМ МЕДИЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ".

Інформатор писав, що забудовник подав у суд на активіста через старовинну будівлю на Жилянській.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.