Маленька перемога киян: Мінкульт визнав Садибу Барбана пам'яткою архітектури

Читать на русском

Тепер справа за технічним рішенням КМДА, проте там затягують питання

Читать на русском
Збереження пам'яток архітектури
Комісія при Мінкульті визнала Садибу об'єктом культурної спадщини Києва

Тепер справа за технічним рішенням КМДА, проте там затягують питання

В п'ятницю, 24 листопада, Мінкультури та інформполітики ухвалив рішення про внесення Садиби Барбана на вул. Обсерваторній, 6 у Києві в Держреєстр нерухомих пам'яток. За це питання експертна комісія проголосувала одностайно. Проте, за процедурою, для збереження пам'ятки необхідно отримати ще погодження від київської влади.

Про рішення повідомляють громадська організація "Садиба Барбана" та пам'яткоохоронний простір "Цегла". За словами активістки Ольги Іванової, рішення було прийнято комісією одноголосно.

"Тепер громада має підтвердження цінності Садиби від найбільш авторитетного державного органа у цій галузі. Це суттєва перемога у справі щодо збереження Садиби. Також це визнання праці команди Мапи реновації, спільноти Садиби Барбана та науковців, які доклались до створення обліковоі документації, провели ґрунтовне історичне, архівне та натурне дослідження будинку", - стверджує Ольга Іванова.

Проте для внесення будівлі в Реєстр охоронюваних пам'яток за процедурою потрібно пройти погодження ще однієї інстанції - Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Київські захисники історичних будівель вже не раз намагались звернути його увагу на Садибу Барбана. Востаннє - також у п'ятницю.

Як нагадав активіст та пам'яткоохоронець Дмитро Перов, питання обліку, захисту та збереження пам'яток культурної спадщини піднімалося президентом на засіданні РНБО ще в серпні 2021-го. Тоді ж КМДА отримала доручення взяти Садибу Барбана на облік, та зобов'язати власника відновити зруйновану частину будівлі.

"За майже три роки ситуація не змінилась. Облікову документацію декілька десятків разів направляли на доопрацювання. Востаннє - виникло питання щодо перебування в Садибі 1900 р. комуністів та російських імперіалістів", - повідомив Дмитро Перов.

Чим відома Садиба Барбана

Цінну пам'ятку культурного надбання Києва було зведено 1891 року для титулярного радника Олександра Барбана. Трохи пізніше вона перейшла у власність дворянина Івана Гореславського. 1910-го будівлю придбав провізор В'ячеслав Геращеневський.

Після революції Садибу Барбана передали радянській владі, у воєнні роки тут мешкала родина глави Комітету у справах мистецтв при Раднаркомі УРСР, письменника Олександра Корнійчука. Потім в Садибі розміщувалася дитяча соматична лікарня, а з 70-х років - різноманітні держустанови (зокрема, редакція "Культури і життя").

З 2020 року власником будівлі є ТОВ "Інформаційна група "Агентство столичних повідомлень". На місці Садиби планують звести нову будівлю, згідно з проєктом, до 26,5 метрів заввишки.

Збережено садибу Солтанова

Нагадаємо, 14 листопада активісти домоглись прибирання будівельного паркану навколо садиби Солтанова на вул. Хорива, 18. Цей комплекс будівель також отримав статус пам'ятки архітектури місцевого значення.

Трохи пізніше, 23 листопада, на сесії Київради планувалося передати під забудову одразу кілька об'єктів культурної спадщини, за словами Дмитра Перова, йшлося про одразу шість ділянок. Проте до голосування за це питання міська рада просто не дійшла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.