Встановлення потужного енергетичного обладнання не тільки забезпечить мешканців громади світлом і теплом, а й вивільнить значну кількість генераторів
До кінця поточного року в Бучанській громаді планують встановити шість когенераційних установок. Загалом вони вироблятимуть понад 14 МВт електроенергії, забезпечуючи мешканців світлом та теплом. І навіть у разі блекаутів гарантують стабільне та надійне енергопостачання та є важливим кроком до енергетичної незалежності громади.
Як повідомили 16 жовтня в КП “Бучасервіс”, перша когенераційна установка вже змонтована. Наступного тижня розпочнуться пусконалагоджувальні роботи. Монтаж ще двох установок планують провести наступного тижня.
“Як кажуть енергетики, це дасть нам можливість забезпечити енергетичний півострів, а якщо будуть блекаути, то й цілий острів. Встановлюватиме в тих мікрорайонах Бучі, де є технічна можливість робити скид теплоносія - тоді когенераційна установка має економічну доцільність. Адже при виробленні електроенергії виробляється практично такий самий об'єм і теплової енергії. Одну установку вже змонтовано, дві приїдуть наступного тижня, їх комплектують Німеччина і Чехія”, - зазначив міський голова Бучі Анатолій Федорук.
Відповідно до графіку поставок КП «Бучасервіс» працює над облаштуванням територій для решти установок. Міська влада сподівається, що в середині листопада всі шість установок вже будуть у громаді і готовими до роботи. Перевага цього проєкту ще й в тому, що це дасть можливість вивільнити значну кількість генераторів, які зараз використовуються як альтернативні джерела живлення, та перенаправити їх туди, де в них є потреба.
Крім того, ще чотири когенераційні установки Бучанська громада має отримати у рамках проєкту державної підтримки, яким опікується Київська обласна військова адміністрація. Їхнє отримання та встановлення заплановане на початок 2025 року.
Як повідомляв Інформатор, у громадах області будуть встановлені 33 когенераційні установки загальною потужністю майже 80 МВт. За словами начальника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка, ще 16 локацій щодо встановлення когенераційних установок опрацьовуються, а також готуються нові меморандуми. Також планується встановити 8 компактних газових теплоелектростанцій на колесах.
Також Інформатор писав про те, що концерн "Ярослав", що виробляє текстиль та макаронні продукти на Київщині, обладнав свої фабрики сонячними електростанціями. Нині вже три з п'яти фабрик Київщини мають власну генерацію, і при цьому вони забезпечують від 80% до 100% потреб у електроенергії. При цьому заходи з енергоефективності почали впроваджувати з 2022 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.