Потужна когенераційна установка забезпечить Бровари світлом та теплом

Придбання дорогоякісного енергетичного обладнання, як коштує 95 млн грн, стало можливим завдяки кредитуванню строком на п’ять років

когенераційна установка
Установка використовує паливо в двох напрямках - виробляючи тепло і електрику з високим коефіцієнтом корисної дії

Запуск газопоршневої когенераційної установки, яка одночасно виробляє електроенергію та теплову енергію, днями відбудеться у Броварах. Обладнання потужністю 3,3 МВт забезпечуватиме жителів міста електроенергією та теплом. А придбати його вдалося завдяки програмі пільгового кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури. 

Про підписання угоди на придбання когенераційної установки між державним Sense Bank та ТОВ "ДАЛОРТ", яке реалізує проєкт децентралізованої генерації енергії, 15 жовтня 2024 року повідомила пресслужба Міністерства економіки України. Її обсяг - 95 млн грн, і це перша угода між установами в рамках глобальної ініціативи заживлення комунальних підприємств Київської області. Запуск газопоршневої установки планується здійснити вже днями, до початку поточного опалювального сезону. 

“Договір укладено строком на 5 років з відсотковою ставкою в розмірі 13,5% річних на перший рік фінансування, а починаючи з другого року фінансування плаваюча відсоткова ставка в розмірі  UIRD12M + 3%. Нагадаємо, що для бізнесу наразі доступне пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України. Сума кредитів може становити до 25 млн євро. Термін кредиту — до 5–7 років”, - повідомляють у Міністерстві економіки.

На Київщині встановлять 33 когенераційні установки, які вироблятимуть електроенергію та тепло

Як повідомляв Інформатор, у громадах області будуть встановлені 33 когенераційні установки загальною потужністю майже 80 МВт. За словами начальника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка, ще 16 локацій щодо встановлення когенераційних установок опрацьовуються, а також готуються нові меморандуми. Також планується встановити 8 компактних газових теплоелектростанцій на колесах. 

Також Інформатор писав про те, що концерн "Ярослав", що виробляє текстиль та макаронні продукти на Київщині, обладнав свої фабрики сонячними електростанціями. Нині вже три з п'яти фабрик Київщини мають власну генерацію, і при цьому вони забезпечують від 80% до 100% потреб у електроенергії. При цьому заходи з енергоефективності почали впроваджувати з 2022 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube