Тріщини в стінах і поганий дах: у Києві відреставрують занедбаний будинок, де жив Саксаганський

Читать на русском

Споруда 1908 року побудови вже постраждала внаслідок військової агресії Росії, у ній планують провести підготовчі роботи, ремонт фасаду, покрівлі та тріщин, підсилення зовнішніх стін будівлі, заміну дверей на горищі та інші роботи

Читать на русском
Реставрація будинок Саксаганського Київ
Бронзову меморіальну табличку більш, ніж 40-річної давнини вкрали просто з фасаду будівлі 2018-го року

Споруда 1908 року побудови вже постраждала внаслідок військової агресії Росії, у ній планують провести підготовчі роботи, ремонт фасаду, покрівлі та тріщин, підсилення зовнішніх стін будівлі, заміну дверей на горищі та інші роботи

У Києві планують відреставрувати будинок-місцеву пам'ятку архітектури, в якому жив режисер Панас Саксаганський. Нині він потребує ремонту: споруда постраждала через обстріли, в стінах виникли тріщини, також ремонту потребує фасад і дах. Вартість робіт оцінюють у 19,5 млн грн, і це вже не перша спроба зробити реставрацію будівлі.

Будівля 1908 року, у якій з 1912 по 1940-й роки мешкав корифей українського театру Панас Саксаганський, стоїть законсервованою з кінця "нульових". Споруда у модерністському стилі вже почала руйнуватися: є проблеми з покрівлею, фасадом, а стіни дали тріщини через ракетні обстріли Києва. Оголошення про тендер на ремонт будинку по вул. Жилянській, 96 днями з'явилося на сайті публічних закупівель Prozorro.

Реставрацію замовив Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького. У оголошенні стверджується, що споруда вже постраждала внаслідок військової агресії Росії. У ній планують провести підготовчі роботи, ремонт фасаду, покрівлі та тріщин, підсилення зовнішніх стін будівлі, заміну дверей на горищі, мурування, встановлення нових відливів та водостічних труб тощо.

Аукціон призначено на 1 липня. Орієнтовна вартість робіт складає 19,5 млн грн, при цьому за умовами тендеру роботи потрібно завершити до 31 грудня 2015 року. При цьому нинішня спроба відремонтувати будівлю вже не перша: напочатку 2024-го Музей вже намагався замовити ремонтні роботи в будинку, втім, торги були скасовані через відсутність пропозицій (тоді, до речі, вартість робіт складала лише 12 млн грн).

Додамо, що через свого відомого мешканця самий будинок є пам'яткою місцевого значення. Нині він стоїть законсервованим через свій аварійний стан. А минулоріч навколо будинку зчинився скандал: пам'яткоохоронці заявляли, що будівля опинилася під загрозою руйнування, адже поруч планували звести 16-поверхівку готельно-офісно-житлового комплексу. Справа розглядалася у суді, і зрештою забудовнику відмовили в оренді землі.

Що відбувається з будинком Зеленських та Бесарабськими казармами у середмісті Києва

Нагадаємо, навесні Інформатор писав про те, що Департамент містобудування та архітектури КМДА буде боротися за збереження Будинку Зеленських, зведеного у Шевченківському районі Києва (вул. Кониського, 22). Для цього посадовці спробують скасувати постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, який у лютому 2024 року дозволив знести історичну будівлю. Будинок не має охоронного статусу, проте він є у "списку Кличка" щодо заборони зносити будівлі, яким понад 100 років.

Також ми писали, що у центрі Києва продають комплекс споруд, що відомі як Бесарабські казарми. Вони розташовані у Шевченківському районі міста і є пам'яткою архітектури та історії місцевого значення. Варто зазначити, що ці споруди були вписані й у героїчну історію Києва та України - причому, як зі знаком "плюс" (тут керував своїм куренем Січових Стрільців полковник армії УНР Євген Коновалець), так і "мінус" (звідси тисячі киян поїхали на примусові роботи до Німеччини - і вже ніколи не повернулися додому).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.