З подібною проблемою мешканці навколишніх ЖК і більш давніх, ще радянських, будинків вже стикалися минулоріч: тоді рецептом стало встановлення антипаркувальних напівсфер на заїзді на променад
Пішохідною набережною Микільської Слобідки, що на Лівобережжі Києва, знову почали їздити автівки. З подібною проблемою мешканці навколишніх ЖК і більш давніх, ще радянських, будинків вже стикалися минулоріч - тоді рецептом стало встановлення антипаркувальних напівсфер на заїзді на променад. Втім, хтось зсунув захист - і малолітражки знов почали курсувати набережною.
Про обурливий епізод повідомляє місцевий паблік у Facebook. Мешканці скаржаться: авто заїжджають просто на муровану бруківкою пішохідну частину набережної, і вже є ризик її перетворення на автомобільну парковку. Окрім небезпеки для пішоходів (всі пам'ятають неадекватних водіїв, наприклад, випадок з пастором Павлом Плешивцевим на Mercedes з Чоколівки), є ще побоювання, що важкі авто почнуть руйнувати інфраструктуру, створену для людей.
"З такими темпами скоро розвалять бруківку... Потрібно ті напівсфери забетонувати, щоб не могли їх зрушити з місця", - зазначає адмін пабліку "Микільська Слобідка Online".
Як доказ, навели фото старенької автівки Ford, що якимось чином "заблукала" на набережній. Судячи з відсутності пішоходів та яскравого світла, йдеться про ранок одразу після сходу сонця - втім, питання для місцевих принципове.
"Такими темпами, там скоро буде парковка", - зауважує користувач з ніком Адвокат Максим Лазарєв. - "Можливо, Гугл-карта веде цією "дорогою": таке буває, що Гугл бачить, начебто, дорогу, але по факту це - пішохідна зона", - припускає киянин Сергій Дмитренко.
Додамо, що яких-небудь притомних об'єктів для відвідування автівкою на іншій стороні пішохідного променаду немає. Виїхати також нікуди не можна - відтак, водій вирішив скористатись раннім часом, аби прокатитися набережною. Від відповідальності його це, втім, не звільняє: у випадку з водієм Ford це ст.122, ч.1 КУпАП - порушення вимог дорожніх знаків "Пішохідна зона", а також рух тротуарами чи пішохідними дорожками. Штраф, щоправда, мізерний - 340 грн.
Нагадаємо, днями Інформатор писав, що у Голосіївському парку Києва автомобілі систематично заїжджають на зелену зону природно-заповідного фонду поряд з рестораном "Голосіївський двір", поступово перетворюючи охоронювану ділянку на стихійний майданчик для паркування. Це вже не перший резонанс навколо заїзду авто на зелені зони у Голосіївському районі - проблема набула системного характеру. Ґрунт на пошкодженій ділянці настільки ущільнений колесами, що рослинність там майже не відновлюється.
А ще, ми розповідали, що набережна біля парку "Наталка" почала перетворюватись на хаотичний паркінг. Автомобілі учасників заходів почали заїжджати просто на пішохідну частину: мова про територію поблизу Оболонського острова, де під час подій водіям відкривають шлагбаум та дозволяють проїзд уздовж набережної. Попри встановлений дорожній знак, машини паркуються прямо біля прогулянкової зони.