Це фіаско, братан - з фудкорту на Бессарабці масово повтікали заклади

Станом на кінець червня 2026 року на фудкорті залишилася приблизно половина від усіх ресторанів, пекарень і кав'ярень, що відкрилися тут пів року тому: вже немає Gelarty, Sushi Icons, Витача, Міністерства десертів та Himalaya

Бессарабський ринок фуд-корт ресторани
Купа ресторанів зустрічає відвідувачів фуд-корту пустими прилавками, зате в самісінькому центрі красується фотовиставка, як символ занепаду

З фудкорту, що відкрився у приміщенні Бессарабського ринку в грудні 2025 року, вже з'їжджають ресторани. Це сталося невдовзі після того, як проєкт "Ринок Їжі" покинула його керуюча, Наталія Джулай, про що ми писали на початку червня 2025 року. Тепер на фудкорті й зовсім порожньо - працює трохи менше за половину закладів з тих, що відкрилися там з самого початку.

Відео про масову "міграцію" закладів з Бессарабського ринку/фуд-корту відзняв один з київських блогерів, його репостять пабліки у Facebook. На ньому медійник робить короткий огляд закладів, що вже звільнили орендовані ними приміщення на фуд-корті, називає ті, що залишилися. А потім наводить свої міркування про причини такого явища.

"Бізнес працює не тільки через красивий інтер'єр, має ще бути влучне розташування. Так, це історична будівля, вона дуже "намолена". Але запаркуватись тут нереально, це велика проблема для центру. Щодо трафіку - люди проходять повз у справах. Прогадати ж може будь-хто: можна вкласти будь-яку суму, але, якщо не буде людей, - бізнес прогорів", - зауважує блогер.

Цікаво, хто ж із закладів залишив "мертвонароджений" Бессарабський простір. З фуд-корту вже з'їхали студія авторського морозива Gelarty й японський заклад Sushi Icons, спаковується крафтова пекарня Витач. Ще раніше з'їхало Міністерство десертів (встигли вже навіть прибрати вивіску), не працює "сайд-заклад" від першого індійського ресторану у столиці, Himalaya. Водночас, деякі з бізнесів продовжують працювати: це Жаровня, Big Mama, Татарка, деякі кав'ярні, також працює бар.

За столиками, зауважимо, так само порожньо, як і коли Інформатор робив інтерв'ю з Бессарабки - блогер зауважив, що зайнятий був лише один столик з кількох десятків, розташованих у центрі фуд-корту. Натомість, в самому "серці" розташували фотовиставку - явний сигнал про те, що локація, призначена для відвідувачів, "помирає".

Himalaya закрився на реновацію, а поки триває ремонт, киян тішитимуть Кози та матроси

Нагадаємо, на початку червня Інформатор писав, що один із найстаріших індійських ресторанів Києва - Himalaya на вулиці Великій Васильківській - тимчасово зачинився на реновацію. А це заклад із понад двадцятирічною репутацією: він обрав для себе шлях оновлення й перевідкриття, можливо, навіть зі зміною формату.

А ще, ми розповідали, що у Києві відкрився ресторан з козотерапією "Кози та матроси". Його авторкою є засновниця української мережі рибних ресторанів "Чорноморка" Ольга Копилова, а сама ідея вже знайшла прихильників - як на Одещині, у скромній курортній Миколаївці, де аналогічний заклад працював з 2021 року, так і біля молдавського міста Дубоссари. Там облаштували ціле "Козине місто" - з глемпінгами й великим рестораном.

Інформатор-Київ у Telegram

Image
Швидко пояснимо, що відбувається у столиці

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити