У Києві почали прибирати точки стихійної торгівлі: першою такою, що змушена була згорнути діяльність, і забрати торговельний навіс і товар з вулиці, стала ятка на вул. Здановської у Голосіївському районі
У Києві почали прибирати точки стихійної торгівлі. Першою такою, що змушена була згорнути діяльність, і забрати торговельний навіс і товар з вулиці, стала ятка на вул. Здановської у Голосіївському районі столиці. При цьому характерно, що прибрали її явно після скарги від місцевих мешканців: ті кажуть - ведення бізнесу є поважною справою, але лише доти, доки це не порушує закони.
Про "пригоди" торговельної точки у Голосіївському районі, по вул. Здановської, 13/23 розповіла киянка Олеся Тараканкова у одному з місцевих пабліків. За її словами, мешканці домоглися того, щоб правоохоронці прибули на місце та прибрали надокучливу торгівельну точку, розташовану просто на тротуарі. До того ж, поліція помітила, що водій білого "бусика", що привіз на локацію огірки й томати, припаркувався з порушенням - і наклали на нього штраф.
"Вести бізнес в Україні означає дотримуватись правил та закону. Наше місто має бути зручним і впорядкованим для всіх мешканців. Закликаємо до взаємної поваги та підтримання порядку в нашому місті. Це спільний простір, яким користуються всі — він не є приватною власністю", - додала киянка у дописі.
Пані Тараканкова також закликала киян діяти за її прикладом. Себто, побачивши порушення, чи проблему - діяти самотужки: повідомити про наявність біди відповідні органи (у випадку з незаконною торгівлею це - дзвінок на "102"), звернутись і долучитись до вирішення проблеми.
Нагадаємо, у травні Інформатор писав, що замість кіосків, торговельних павільйонів та інших МАФів, у великій кількості демонтованих у різних районах Києва, так само масово з'являються найпростіші торговельні ятки й розкладки. Продають "з коліс" все найпотрібніше - від овочів/фруктів до сирів та ковбас, і від шкарпеток до ліхтариків та навіть простеньких повербанків. Втім, більшість, якщо не усі абсолютно, подібних розкладок встановлені у позазаконний спосіб - їхні власники ніколи не отримували експлуатаційних дозволів (обов'язковий документ для продажу продуктів), чи бодай "доків" на порушення благоустрою. Так само на нашу вимогу в жодній з яток не показали документи на продукцію.
А ще, ми розповідали, що кияни скаржаться на ваги, що брешуть, в продавців на ринку "Лісовий" навпроти ТЦ "Маяк", що на ст.м. Лісова. Кажуть: на кожній позиції при купівлі овочів продавці "накидають" по 120г "зайвої" ваги. Якщо робити декілька покупок одночасно, це додає від сотні гривень до кінцевого чека - покупців попереджають, що потрібно закладати "плюс 30% до витрат".