Ще одна станція метро Києва набирає воду: пасажири зробили промовисте фото, експерт пояснив, що відбувається

Читать на русском

Якщо ситуація на ст.м. "Олімпійська" засвідчить системність проблеми з гідроізоляцією, метро Києва потребуватиме закриття та вартісного ремонту

Читать на русском
Аварія в київському метрополітені
Експерт вважає появу води на рейках "Олімпійської" недобрим знаком, втім, каже, що це може бути конденсат

Якщо ситуація на ст.м. "Олімпійська" засвідчить системність проблеми з гідроізоляцією, метро Києва потребуватиме закриття та вартісного ремонту

В понеділок, 11 грудня, в соцмережах з'явилася інформація про появу води просто на рейках на ст.м. "Олімпійська" в Києві. Такі дані викликали неабияке занепокоєння киян, адже станція також знаходиться на "блакитній" гілці метрополітену. Попри те, що вона розташована всього за дві станції від ст.м. "Либідська", йдеться вже про одну з центральних станцій.

Воду побачили пасажири на рейкошпальній решітці з боку платформи, звідки поїзди відходять в напрямку станції "Площа Українських Героїв" (колишня "Площа Льва Толстого"). На фото між рейками видні калюжі води, а стіну за рейками вкрито конденсатом. За словами самих пасажирів, вода на станції сочиться зі стін та "починає текти маленьким струмочком по коліям".

Пасажири кажуть, що вода тече зі стін і струменить коліями
Пасажири кажуть, що вода тече зі стін і струменить коліями

Така ситуація збентежила киян, адже приблизно ідентичні повідомлення про появу води на рейках спершу з'являлись з тунелю на перегоні між ст.м. "Либідською" та "Деміївською". Але вже за кілька годин було прийняте рішення про термінове закриття одразу шести станцій. Щоб розібратись в ситуації, Інформатор звернувся по коментар до експерта з транспортної галузі Дмитра Беспалова.

"Можу тільки сподіватись, що ситуація не є системною. Бо якщо гідроізоляція буде відмовляти системно, метро треба буде закривати і капітально ремонтувати. А це значить - будувати наново", - зазначив Дмитро Беспалов.

Експерт пояснює, що за надвеликої складності такого об'єкту, як метрополітен, вартість ремонту сягне сотень мільйонів євро за 1 км тунелів. Тому український бюджет навряд чи зможе потягнути такі трати під час війни, і навіть з допомогою ЄС відбудувати метро буде надскладною задачею. Втім, на думку Беспалова, знімки, що зробили кияни, можуть свідчити і просто про технологічні моменти в метро.

"На деяких станціях зі стін може стікати конденсат, на деяких - стоять насосні системи, що відкачують воду. Я думаю, що можуть бути технологічні підтравлювання. Сподіваюся, що це (на ст.м. "Олімпійська" - Ред.) працює в межах допусків, просто люди ніколи не звертали на це увагу, а тут - почали", - коментує транспортний фахівець.

Саме таке пояснення надають і у КП "Київський метрополітен". Там після обіду зробили спеціальну заяву з приводу ст.м. "Олімпійська", наголосивши, що підтоплення наразі немає, а ситуація знаходиться в рамках допустимого.

"На станції "Олімпійська" відсутні течі, тим паче зі стін. Ми перевірили цю інформацію, вона не відповідає дійсності", — цитує КП "Київський метрополітен" власних фахівців.

 

Хронологія аварії в метро Києва

Нагадаємо, що міська влада анонсувала припинення руху метро від "Либідської" до "Теремків" на суботу, 9 грудня, проте вже вдень, 8 грудня, в КМДА повідомили про екстрене перекриття руху в частині синьої гілки метро.

Наступного дня влада повідомила про плани організувати човниковий рух поїздів між закритими станціями по вцілілій ділянці тунелю. Проте наразі рух не було запущено.

За маршрутом вздовж закритих станцій метро запланували зробити окремі смуги для руху громадського транспорту. Втім, з пасажиропотоком не справляється сама станція метрополітену.

У перший же понеділок після аварії до ст.м. "Либідська" витягнулися довжелезні черги з пасажирів, що подекуди сягали 50 метрів. Пасажиропотік, що раніше рівномірно розподілявся між іншими станціями, тепер вимушено користується лише однією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.