Між закритими станціями метро Києва можуть запустити човниковий рух поїздів: що відомо

Читать на русском

Тимчасове рішення допоможе частково відновити роботу метро та розвантажить наземний транспорт

Читать на русском
Криза з метро у Києві
Нове рішення допоможе хоч трохи розвантажити наземний громадський транспорт

Тимчасове рішення допоможе частково відновити роботу метро та розвантажить наземний транспорт

Київський метрополітен розробляє варіант із запуском човникового руху поїздів по непошкодженому тунелю на ділянці між ст.м. "Либідська" та "Теремки". В разі, якщо варіант буде визнано ефективним, інтервал руху такого потяга становитиме приблизно півгодини. Тестування руху поїзда проведуть вже у неділю, 10 грудня, але без пасажирів. 

Як повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, йдеться про човниковий рух сполученням "ст.м. Либідська - ст.м. Теремки" на блакитній гілці метро Києва. Це дасть змогу одночасно ремонтувати пошкоджений тунель, та розвантажити наземний транспорт, що застряг у заторах. Під човниковим рухом розуміється рух одного і того самого потяга в обидва боки тією ж колією без розвороту в кінцевих пунктах.

Досвід організації човникового руху поїздів у метрополітену Києва є. Так, у квітні 2022 року, доки столиця знаходилася під загрозою окупації з боку російських військ, а метро слугувало, окрім укриття, ще й домівкою для багатьох містян, було організовано човниковий рух поїздів від ст.м. "Вокзальна" до "Академмістечка". Тоді середній інтервал руху на лінії склав 50 хвилин.

Також човниковий рух потягів було організовано у київському метрополітені за часів будівництва деяких станцій. Скажімо, в 1987 році поїзди рухались таким чином під час побудови ст.м. "Театральна". Так само працював метрополітен і в перші роки роботи Оболонсько-Теремківської та Сирецько-Печерської ліній (скажімо, поїзди ходили човником від жовтня 2012 року по листопад 2013-го між Виставковим центром та Іподромом).

Криза вже потягнула донизу ринок нерухомості

Нагадаємо, 8 грудня стало відомо про екстрене закриття одразу 6 станцій метро у Києві. Підставою слугувала розгерметизація одного з тунелів метро: вода почала заливати рейки та наносити пісок. Наразі невідомо ані що стало причиною для такої аварії, ані коли буде відремонтовано найважливіший об'єкт транспортної інфраструктури Києва.

Тим часом, пауза в роботі метрополітену вже потягнула донизу ціни на оренду нерухомості в Голосіївському районі. Як стверджують фахівці з нерухомості, ефект буде короткотривалим, і після відновлення роботи транспорту зійде нанівець.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.