Родинний бізнес: в Києві екс-воєнком разом з родичами наладив схему для ухилянтів з прибутком у багато тисяч доларів

Читать на русском

На Київщині співробітники ТЦК за гроші допомагали ухилянтам, яку схему вигадали ТЦК та ВЛК

Читать на русском
За великий хабар чоловіки могли скористатися "послугами" ТЦК на Київщині та виїхати за кордон
Затримання

На Київщині співробітники ТЦК за гроші допомагали ухилянтам, яку схему вигадали ТЦК та ВЛК

Прокуратура завершила розслідування щодо злочинної схеми по ухиленню від мобілізації на Київщині. З'ясувалося, що до схеми були залучені представники ТЦК (територіальний центр комплектування) та ВЛК (військово лікарська комісія). Вони підроблювали документи для ухилянтів, щоб ті могли незаконно виїхати з України. Про це 21 лютого розповіли в пресслужбі Київської спеціалізованої прокуратури.

Зазначається, що правоохоронці підозрюють у пособництві в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, незаконному переправлені вісьмох осіб через державний кордон України. За даними слідства, колишній керівник Київського обласного військового комісаріату створив злочинну організацію. До цієї схеми були залучені співробітники окремих районних ТЦК та СП Київської області, а також керівниця одного з ВЛК. 

Також відомо, що колишній начальник Київського обласного військового комісаріату залучив до махінацій свого сина, колишню дружину та близьких знайомих. Їм правоохоронці теж вручили підозри. 

За даними слідства, підозрювані шукали військовозобов'язаних чоловіків, які хотіли виїхати з України. Потім представники ТЦК та ВЛК вносили недостовірні відомості до військово-облікових документів та виготовляли їм довідки ВЛК із фіктивними діагнозами. З фіктивними довідками ухилянти мали підстави отримати статус "непридатних до військової служби" (тобто, знятися з військового обліку), а згодом - виїхати за територію України. Такі "послуги" ТЦК та ВЛК коштували кожному ухилянту приблизно від 6 до 10 тисяч доларів. 

"Після ознайомлення сторонами захисту з матеріалами розслідування обвинувальний акт буде скеровано до суду", - повідомили в прокуратурі.

Як ухилянти найчастіше тікають з України?

Раніше заступник голови Національної поліції України, керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе розповів, що серед найпоширеніших схем ухиляння від мобілізації -підроблення тимчасових посвідчень військовозобов'язаних. Йдеться, зокрема, про довідки ВЛК про непридатність до служби та зняття з військового обліку, пенсійних посвідчень, посвідчень батьків багатодітних сімей тощо. 

"Нерідко проводять і поза межами пункту пропуску ті, хто добре знається на місцевості – зазвичай у нічний час доби, за допомогою водного або автотранспорту у складі організованої групи з чітким розподілом ролей. Переправляють не лише до країн Європи, а й на окуповані території, до Білорусі та росії з подальшим трансфером до країн Балтії", - розповів Максим Цуцкірідзе. 

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.