Жінка працювала на посаді головного менеджера по роботі з віп-клієнтами в одному з банків Києва, після звільнення з фінустанови вона і надалі вдавала з себе працівницю, вигадавши продуману схему шахрайства
Колишня менеджерка банку по роботі з віп-клієнтами виманила у громадян 105 мільйонів гривень. Вона зверталася до них з проханням позичити гроші. Обвинувальний акт направили до суду, їй загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Про це 13 травня повідомили у пресслужбі столичної міської прокуратури.
За даними слідства, жінка працювала на посаді головного менеджера по роботі з віп-клієнтами в одному з банків Києва. Після звільнення з фінансової установи вона і надалі вдавала з себе працівницю, вигадавши продуману схему шахрайства. Аби у «клієнтів» не виникало підозр, для створення відповідної обстановки і підтримання іміджу працівника банківської установи, обвинувачена орендувала підвальне приміщення, що знаходиться під справжнім банківським відділенням одного із банків.
Використовуючи досвід роботи з клієнтами, створюючи враження надійної особи та маючи довірливі відносини із заможними клієнтами банку, жінка звернулась до них з проханням позичити гроші. Кожному із клієнтів обвинувачена повідомила, свою версію необхідності коштів, комусь, що гроші їй необхідні для нібито збільшення оборотного капіталу її бізнесу, іншим - для придбання нерухомості. Їй вдалося ошукати 10 потерпілих на загальну суму майже 105 мільйонів гривень. Отримані гроші громадянка витрачала на власні потреби.
До суду скерували обвинувальний акт відносно 38-річної колишньої працівниці банківської установи, яка шахрайським способом ошукала 10 клієнтів банку на загальну суму майже 105 мільйонів гривень (ч. 2 ст. 190, ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна.
Голові правління банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та двом його заступникам інкриміновано участь у злочинній організації та розтрату чужого майна (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України). За даними слідства, учасники злочинної організації, бувши членами кредитного комітету банку, у 2010 році оформили кредитні договори на підконтрольну власнику фінустанови новостворену юридичну особу. Вона не мала обігових коштів та кредитної історії, а також не мала у власності будь-якого майна. Надалі учасники злочинної організації виготовляли зовнішньоекономічні контракти між підприємством з однієї сторони та підконтрольними організатору компаніями-нерезидентами з іншої сторони з метою використання їх, як підстави для виведення коштів з банку позичальником.
За результатами такої протиправної діяльності з рахунків банку незаконно виділено понад 147 мільйонів гривень та 17 мільйонів євро кредитних коштів. В подальшому їх перераховано на рахунки компаній-нерезидентів, які також є підконтрольними членам злочинної організації. Тобто ці кошти фактично виведено з території України і не повернуто банку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.