Київський двірник загорнув у прапор України скошену траву: чи покарають комунальника

Користувачі Facebook повідомили про наругу над державним символом у поліцію, втім, найімовірніше, двірника не каратимуть, адже стаття КК України передбачає саме публічну наругу і прямий умисел, а комунальник навряд чи хотів вчинити злочин

Інцидент з наругою над державним символом у Києві
Кияни обурюються: поки захисники віддають життя за те, щоб прапор майорів над Україною, у Києві комунальник загортає у символ траву

У Києві державний символ країни було використано з господарською метою. Двірник у Деснянському районі столиці загорнув у прапор скошену траву. Інцидент очікувано викликав обурення у мережі, навіть більше - користувачі Facebook повідомили про наругу над державним символом у поліцію. Втім, найімовірніше, комунальник не понесе тяжкої відповідальності за вчинок.

Інцидент із державним прапором трапився днями у Деснянському районі Києва. Місцевий мешканець зняв на фото "пакунок" зі скошеною травою, в ролі якого виступив вицвілий жовто-блакитний стяг. Ймовірно, комунальник вирішив використати його у якості господарського інвентаря, вирішивши, що прапор не має цінності. Про інцидент повідомив у Facebook киянин Вадим Бондаренко, додавши до посту світлину з наругою над державним символом.

"Це так тепер робиться - в державний прапор траву збирають?! Ви взагалі в курсі, що люди життя своє віддають за те, щоб цей прапор майорів над Україною? Це - наруга над державною символікою", - зазначив у дописі Бондаренко, зажадавши пояснень від Деснянської РДА.

Про наругу повідомив киянин у Facebook
Про наругу повідомив киянин у Facebook

Про поводження комунальника з прапором, кажуть у Мережі, вже повідомили Нацполіцію, вона почала перевірку/слідчі дії. Слід зазначити, що навіть після списання прапор не перестає бути державним символом країни. Згідно з правилами використання прапора, він не повинен торкатись землі чи підлоги під час вивішування, на ньому не можна розміщувати предмети, емблеми, прикраси. Сам прапор не можна використовувати як прикрасу чи декорацію.

У теорії, дії комунальника можуть підпадати під ст.338 КК України, що полягає у нарузі над державними символами. Одним з таких є і Державний Прапор України. Покаранням за наругу може бути як чималий штраф, від 17 до 68 тис грн, та і арешт до півроку, і позбавлення волі строком до 3 років.

Втім, вказана стаття передбачає саме публічну наругу над символом, ба навіть більше - злочин характеризується прямим умислом. Навряд чи дії двірника можна кваліфікувати за цією статтею, оскільки, скоріше за все, прапор було використано не навмисно, а комунальник менше за все хотів публічного розголосу.

Чому піднімати прапор у негоду - не найкраще рішення, і як відзначили символ країни минулоріч

Нагадаємо, у квітні 2024-го на Київщині внаслідок негоди в 5 районах області зафіксовано низку випадків руйнування покрівель у будівлях та падіння дерев, а у КМДА повідомили, що пошкоджене через сильні пориви вітру та негоду полотнище прапора Києва біля будівлі Київської міської ради знімають, аби пізніше підняти нове. Врятувати його не допомогло навіть приспущення полотна на флагштоці напередодні негоди - прапор виявився надто великим, і його буквально розривають пориви вітру.

А на День Державного Прапора 23 серпня минулоріч на території Меморіального комплексу "Національний музей історії України у Другій світовій війні" у Києві підняли найбільший державний прапор країни. Він був особливим 2023 року: на ньому залишили свої підписи українські захисники й захисниці, які б’ються за свободу й незалежність держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube