Кого судитимуть за ремонт в парку «Почайна» у Києві: слідство підозрює, що частину грошей могли вкрасти

Читать на русском

Якщо провину доведуть, то обвинуваченим загрожує до 12 років тюрми. До того ж це не перший раз, коли підрядник зацікавив правоохоронні органи.

Читать на русском
прокуратура, Почайна, Київ, суд
Справу передали до суду

Якщо провину доведуть, то обвинуваченим загрожує до 12 років тюрми. До того ж це не перший раз, коли підрядник зацікавив правоохоронні органи.

Прокуратура Києва передала до Печерського районного суду Києва справу про можливе привласнення 1,7 млн грн під час ремонту парку «Почайна». За цією справою будуть судити директора фірми-підрядника та спеціаліста технагляду. 

За даними слідства, у 2020 році КП «Київський центр розвитку міського середовища» уклало договори на роботи у парку та нагляд за цими роботами. Про це повідомила Генеральна прокуратура та Київська міська прокуратура.

«З метою заволодіння коштами місцевого бюджету директор підрядної організації та спеціаліст з технічного нагляду при передачі замовнику актів про виконання будівельних робіт внесли до вказаних документів завідомо неправдиві відомості щодо обсягів їх виконання. Розбіжність між фактично виконаними роботами та зазначеними в офіційних документах склала 1,7 млн грн, тобто 44% від загальної суми фінансування», - повідомили в прокуратурах.

На момент підготовки матеріалу обвинувальний акт направили до Печерського районного суду Києва для розгляду. Обвинуваченим загрожує до 12 років тюрми із конфіскацією майна.

Про кого йде мова

У серпні 2020 року «КИЇВСЬКИЙ ЦЕНТР РОЗВИТКУ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА» уклав угоду на роботи в парку «Почайна» з фірмою «КНЯЖНА ЛИБІДЬ». За 38,6 млн грн цей підрядник мав осучаснити зону відпочинку до кінця 2022 року. З боку компанії-переможця угоду підписав В’ячеслав Божок.

Кого судитимуть за ремонт в парку «Почайна» у Києві: слідство підозрює, що частину грошей могли вкрасти 1

Угода стосувалася робіт у парку.
Угода стосувалася робіт у парку.

Що цікаво: Державна аудиторська служба знайшла порушення в цій закупівлі. За даними її експертів, комунальне підприємство мало відхилити пропозиції, як того вимагав закон. Але немає інформації, що «КИЇВСЬКИЙ ЦЕНТР РОЗВИТКУ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА» оскаржив це рішення.

Технічним наглядом за цією роботою мав займатися приватний підприємець Олександр Лахненко. З ним у листопаді 2020 року уклали договір на 899 тис. 100 грн.

За інформацією судового реєстру, у вересні 2023 року директору компанії «Княжна Либідь» обрали заставу у 836 тис. 066 грн, хоча прокуратура просила 1,7 млн грн. Адвокати на той час підозрюваного казали, що їх підзахисний має батьків похилого віку та дворічну дитину на утриманні. Крім того, він військовозобов’язаний, тому не зможе втекти з України.

Для спеціаліста технагляду теж просили 1,7 млн грн застави, але адвокати наполягали, що їх клієнт не має судимості, одружений, має двох неповнолітніх дітей, а також на його утриманні мати-пенсіонерка та теща. Суддя вирішив знизити заставу до 836 тис. 066 грн.

Як писав сайт «Наші гроші», фірма «Княжна Либідь фігурувала у провадженні щодо можливої змови з «Ріальто» та КП «Плесо» у привласнені 5,14 млн грн. Ці кошти виділялися на ремонт зливостокової каналізації системи озер Опечень у Києві. 

Інформатор писав, що ремонт стадіону у Києві закінчився карною справою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.