Пруський крок замість керування дронами: київських освітян критикують за програму для школярів

Військовий експерт Ігор Козій помітив, що учні випускного класу шикуються та крокують на уроці Захисту України замість того, щоб отримувати більш корисні навички

Школи захист україни навчання військова підготовка
Замість того, щоб отримувати прикладні та корисні знання, школярі крокують у дворі. Фото Ігоря Козія у Facebook

У Києві школярам продовжують викладати предмет "Захист України" за програмою, що не є актуальною, зважаючи повномасштабну війну з РФ. Так, замість отримання корисних навичок з тактичної медицини чи керування FPV-дронами молодь вчиться крокувати "пруським кроком" та іншим премудростям стройової підготовки. Проблему вже піднімали у Київраді, тепер її помітили в експертному середовищі.

Світлину зі школярами, що проходять заняття на подвір'ї свого навчального закладу, виклав військовий експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій на Facebook. На фото декілька парубків, учні старших класів, стоять в позиції "струнко" перед вчителем.

"Це школа Соломянського району м. Києва в якій проводять заняття по стройовій підготовці мабуть в рамках Військово патріотичного виховання. Я себе питаю навіщо цей прусській крок, на якій школярі витрачають свій час і основне як це повʼязано з патріотизмом та здатністю вижити на полі бою", - зазначив Козій.

Фахівець додає, що проблема, найімовірніше, полягає в застарілій програмі МОН України. Допомогти освітянам, вважає Козій, могли б у Міноборони - але там "скаржаться на нехватку ресурсів замість того, щоб допомогти", - каже військовий експерт.

Чи саботує військову підготовку молоді Департамент освіти КМДА: позиції депутатки-парамедикині та посадовців

Нагадаємо, буквально днями Інформатор писав про аналогічне повідомлення від депутатки Київради Аліни Михайлової. Вона зазначає, що Департамент освіти столиці де-факто саботує військову підготовку молоді. Так, у Києві не готують вчителів за оновленою програмою за предметом "Захист України" (колишній "Захист Вітчизни" або "Допризовна підготовка юнаків", ДПЮ). Столичні освітяни мали б долучитися до всеукраїнського педагогічного експерименту, кошти на який вже виділені урядом.

Також ми подавали відповідь від Департамента освіти Києва: там відкидають усі звинувачення і називають їх маніпулятивними, та такими, що не відповідають дійсності. А Міносвіти, буцімто, не запросило столичних освітян до участі в педагогічному експерименті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube