А Київ не запросили: у КМДА назвали звинувачення у саботажі військової підготовки молоді маніпуляцією

У Департаменті освіти і науки КМДА кажуть, що Міносвіти не запросило столицю до участі у Всеукраїнському педагогічному експерименті, що запроваджує нову програму Захист України

школярі Захист України
З 1 вересня навчати школярів будуть спецально підготовлені фахівці

Столичний департамент освіти відповів на закиди щодо небажання реалізовувати оновлену освітню програму “Захист України” в київських школах. На те, що освітяни Києва - єдині в усій країні, хто не долучився до всеукраїнського педагогічного експерименту, що фінансується урядом, звернула увагу депутатка Київради від "Голосу", волонтерка, парамедикиня та керівниця медичної служби "Ульф" Аліна Михайлова. У своєму дописі на Facebook  вона зазначила, що з 1 вересня по всій країні у спеціальних осередках учні 10-11 класів раз на місяць будуть впродовж цілого дня проходить курс “Захист України”. 

Дітей вчитимуть військовій справі, домедичній допомозі, керуванню БПЛА спецільно підготовлені фахівці, а не вчителі фізкультури, які раніше за сумісництвом викладали захист Вітчизни або ДПЮ. Уряд виділив на оновлення матеріально-технічної бази та навчання викладачів півтора мільярда гривень, а щоб використати освітню субвенцію і викладати за новою програмою, треба долучитися до всеукраїнського педагогічного експерименту. Але, за словами депутатки, Департамент освіти Києва - єдиний, хто цього не зробив.

У свою чергу, у КМДА відкидають усі звинувачення та називають їх маніпулятивними та такими, що не відповідають дійсності. Як йдеться у повідомленні прес-служби КМДА, Міносвіти не надіслало з цього приводу жодного офіційного документу, а отже не запросило столичних освітян до участі в педагогічному експерименті. Хоча в Департаменті освіти й без того не сиділи, склавши руки.

“Адаптація чинної програми з цього предмета до викликів воєнного часу почалася в Києві ще торік. Так, наприкінці 2023-го робоча група, до складу якої увійшли фахівці Збройних Сил України, вчителі, методисти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, розробили Методичні рекомендації щодо викладання з 2024 року «Захисту України» в закладах загальної середньої освіти Києва в умовах воєнного стану”, - йдеться у повідомленні КМДА.

Гроші на практичні дії теж виділено: субвенцію у 143,1 млн грн розподілили між районами. А на оснащення кабінетів "Захист України" сучасним обладнанням місто додатково виділило 23,7 млн грн. Чи означає “розширення та поглиблення змісту тематичних планів та актуалізація змісту програми” те, що київські старшокласники зможуть опанувати основи військової справи та домедичної допомоги, стане зрозуміло вже у вересні. 

Столичні школярі вчитимуться "максимально очно": яким буде графік у 2024-2025 навчальному році

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що київські школи отримали рекомендацію від КМДА організувати освітній процес максимально в очному форматі. Причина - необхідність подолати освітні втрати та розриви, які є в столичних (і не тільки) школярів, а також сприяння соціалізації учнів. Зважаючи на те, що 1 вересня цьогоріч приходиться на неділю, перший дзвоник у Києві пролунає 2 числа.

Також ми розповідали, що Міносвіти доручило усім закладам освіти - як школам, так і вишам - у максимально короткі терміни встановити об'єкти сонячної генерації, простіше кажучи, сонячні батареї. Також треба придбати власне батареї, щоб забезпечити безперебійну діяльність впродовж блекаутів. Втім, київські навчальні заклади навряд чи встигнуть не те, що до початку навчального року - до кінця 2024-го: і тому є ціла низка причин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ