Київські школярі не вмітимуть керувати БпЛА і надати першу допомогу, як їхні однолітки: у чому причина

Столиця стала єдиним містом в країні, що не долучилося до підготовки вчителів за оновленою програмою предмету Захист України, що передбачає навчання військовій справі, домедичній допомозі і навіть керуванню безпілотниками

КМДА Департамент освіти викладання
Школярі по цілій країні з 1 вересня почнуть навчання на курсі "Захист України" за оновленою програмою, окрім Києва, де просто не буде фахових викладачів

Департамент освіти Києва де-факто саботує військову підготовку молоді. Так, у столиці поки не готують вчителів за оновленою програмою за предметом "Захист України" (колишній "Захист Вітчизни" або "Допризовна підготовка юнаків", ДПЮ). Столичні освітяни мали б долучитися до всеукраїнського педагогічного експерименту, кошти на який вже виділені урядом.

Про це повідомила депутатка Київради від "Голосу", волонтерка, парамедикиня та керівниця медичної служби "Ульф" Аліна Михайлова на Facebook. Річ у тому, що держава взялася за реформу освітнього предмету "Захист України" з 2023 року. Програму в цілому оновили за допомогою ветеранів та службовців ЗСУ, і тепер школярів навчатимуть військовій справі, домедичній допомозі та навіть керуванню безпілотниками.

З 1 вересня учні по всій країні будуть раз на місяць збиратися на проходження курсу з "Захисту України", де їх навчатимуть викладачі саме з цього предмету. Раніше навчання проводили вчителі фізкультури, яких додатково "довантажували" курсом "ДПЮ" - на цих уроках учні зазвичай грали в футбол або волейбол, каже Михайлова. Щоб використати освітню субвенцію, треба було лише долучитися до всеукраїнського педагогічного експерименту.

"Департамент освіти Києва – єдиний, хто відмовився до цього долучитись. Тобто свідомо відмовляється від нової програми в Києві і підготовки вчителів. Виходить, що всюди, навіть у Донецькій області, школи, які створили осередки, вчитимуть Захисту України по-новому, а в Києві – ні", - зазначила депутатка Київради у дописі.

Причин для цього, на думку Аліни Михайлової, може бути чимало - включно з небажанням брати відповідальність, лінню чи навіть саботажем навчального процесу. Депутатка зазначила, що київські учні ризикують залишитись єдиними, хто не матиме конкретних навичок з цього навчального предмету - і без вчителів, що здатні викладати "Захист України".

Прикметно, що, за словами колеги Михайлової за Київрадою, в.о. ректора Національного авіаційного університету Ксенії Семенової, нинішній випадок вже не перший, коли б Департамент освіти Києва відмовлявся від конкретних проєктів, фінансованих Міносвіти і науки України. Так, навесні 2024-го, пише Семенова, МОН збирало заявки на фінансування майстерень для профтехучилищ.

"Те саме - інженери, БПЛА, оборонка. Київ подав нуль проєктів. Це єдине місто/область, яке не подало жодного проєкта", - зазначила Семенова у власному дописі на Facebook.

Столичні школярі вчитимуться "максимально очно": яким буде графік у 2024-2025 навчальному році

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що київські школи отримали рекомендацію від КМДА організувати освітній процес максимально в очному форматі. Причина - необхідність подолати освітні втрати та розриви, які є в столичних (і не тільки) школярів, а також сприяння соціалізації учнів. Зважаючи на те, що 1 вересня цьогоріч приходиться на неділю, перший дзвоник у Києві пролунає 2 числа.

Також ми розповідали, що Міносвіти доручило усім закладам освіти - як школам, так і вишам - у максимально короткі терміни встановити об'єкти сонячної генерації, простіше кажучи, сонячні батареї. Також треба придбати власне батареї, щоб забезпечити безперебійну діяльність впродовж блекаутів. Втім, київські навчальні заклади навряд чи встигнуть не те, що до початку навчального року - до кінця 2024-го: і тому є ціла низка причин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ