Протест яточників проти МАФоциду: Центральний вокзал у Києві заблоковано, люди б'ють машини

Рух транспорту до вокзалу вулицею Симона Петлюри наразі повністю заблокований, протестувальники, власники місцевих МАФів на риночку у Ямі, також перекрили Вокзальну площу

Яма Центральний вокзал протести МАФи знесення
Рух блокують підприємці, що мають торгівельні ятки та МАФи у "Ямі", одному з найбільш злачних місць Києва

Зранку у п'ятницю, 28 червня, у Києві вибухнули протести підприємців, що ведуть бізнес поблизу ст.м. "Вокзальна" у "Ямі" проти рішення Київради. Рух транспорту до Центрального залізничного вокзалу вулицею Симона Петлюри наразі повністю заблокований, протестувальники - власники місцевих МАФів на риночку у "Ямі" - також перекрили Вокзальну площу. Затримується рух громадського транспорту, про що вже повідомила і міська влада, і навіть "Укрзалізниця".

Рух заблокували зранку у п'ятницю, 28 червня, десятки протестувальників. Через це, як повідомив КП "Київпастранс", затримується рух тролейбусів №12, 14 та автобусів №7, 24, 50, 114 на розворотному кільці Вокзальної площі. У підсумку, пасажири вже почали запізнюватись на залізничний транспорт.

"Ми вважаємо неприпустимим, щоб військові, медики, волонтери та родини з дітьми не потрапили на свої рейси, тому притримуємо відправки на 10 хвилин. Дана акція не стосується будь-яких аспектів діяльності Укрзалізниці та залізничних вокзалів станції Київ-Пасажирський", - зазначили в "Укрзалізниці".

Крім того, у міських пабліках повідомили, що протестувальники стали проявляти агресію до водіїв, що втрапили у довгі корки на вул. Петлюри. Так, мітингувальники стали погрожувати водіям, що спізнювались у своїх справах, били по капоту машин, а одну з них - навіть хотіли перекинути. Втім, даних про справді понівечену техніку наразі немає.

Рух блокують підприємці, що мають торгівельні ятки та МАФи у "Ямі". Це одне з найбільш злачних місць Києва поряд з Центральним залізничним вокзалом, де розташований автовокзал "Київ-1", а також десятки тих самих МАФів. Як писав Інформатор, навесні вокзал придбав новий інвестор, Concorde Capital Ігоря Мазепи, який планує робити реконструкцію будівлі станції "за європейськими нормами" - збудують і зону підвищеного комфорту, і фудкорти.

У новій концепції для МАФів і торгівельних яток місця не знайшлося. Перші тимчасові конструкції тут почали зносити ще восени 2023 року. Тепер мають прибрати решту в рамках реконструкції "Київ-1", проти чого й протестують бізнесмени.

Всі протести Києва: на Оболоні - проти будівництва храму, на Хрещатику - за гроші для ЗСУ

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про протест місцевих мешканців на Оболоні проти будівництва храму. Наполягають: не було ані громадських слухань, ані схвалення місцевою спільнотою. Навіть більше - церкву зводять поряд з дитсадочком, техніка їздить тротуаром, а будівельники першим чином вирубили старі дерева, що росли у дворі. Протистояння уже перейшло до силової фази: ввечері 1 квітня дехто з місцевих мешканців спробував повалити паркан, що оточує будмайданчик, і пошкодив майно Парафії Пресвятої Трійці УГКЦ.

Також ми розповідали про акції протесту проти міської влади у Києві під умовною назвою "Гроші на ЗСУ", в рамках яких містяни намагалися спонукати мера та його оточення більш дбайливо ставитись до міського бюджету, та перерахувати значну його частину на допомогу ЗСУ. Міські очільники, між тим, такі мітинги показово ігнорували, а Віталій Кличко лише інколи згадував про них, як про спробу політичної боротьби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ