Прохід до метро у приватній власності: яке відношення до цього мають ТРЦ Gulliver та бізнесмен Віктор Поліщук

Читать на русском

У Київради була ідея викупити землю, яку вона сама ж погодилася продати.

Читать на русском
Київ, ТРЦ Гулівер, Київрада
Пройтися по приватній власності поки що можна безкоштовно

У Київради була ідея викупити землю, яку вона сама ж погодилася продати.

Від станції метро «Палац спорту» до ТЦ «Гулівер» можна пройти по приватній ділянці. Але це не тільки перехід до метро, а цілих 0,1133 га. Це власність компанії «Три О», яка має відношення до ТРЦ Gulliver та Віктора Поліщука. Це бізнесмен зі зв’язками у РФ, який збагатився в часи Януковича і продовжує свою діяльність в Україні. Про приватну територію стало відомо 10 квітня 2024 року з посту у соцмережі. 

Про доріжку у «приватній власності» написала мешканка Києва, ведуча погоди на espreso.tv Наталка Діденко.

«Від метро «Палац спорту», ось прямо з виходу, до ТЦ Гулівер витягнулася широка смуга, поділена на прямокутнички. На ділянці загального міського користування. Бо ж місце прямо біля метро - хіба не має бути для усіх? Мені цікаво (насправді ні) - а що, можна купити прямо в центрі міста особистий прямокутничок землі і застовбити його?, - йдеться у дописі. - Піду завтра пройдуся, придивлюсь собі приватну власність при виході з метро «Золоті Ворота», мені там подобається.

На сайті «Контактного центру міста Києва» також залишили повідомлення щодо ділянки у приватній власності. Заяву подали до КП «Київтранспарксервіс», тому що ділянка розмічена під парковку.

«У центрі Києва, на Спортивній площі, 1а, біля Гуліверу, у пішохідній зоні невідомими розмежовані фарбою позначки для автівок, та зазначено "Приватна власність". Від Гулівера аж до виходу з метро "Палац спорту", встановлені металеві обмежувачі. Прохання з'ясувати законність виділення землі під "Приватну власність". у випадку відсутності законного оформлення та землеотводу - прибрати незаконні позначки», - заяву подали 11 квітня, а відповідь має надійти 26 квітня.

Що відомо про ділянку

За часів мера Омельченко ділянку на Спортивній площі, 1 у лютому 2003 року продали компанії «ТРИ О» за 5 млн 973 тис. 905 грн. Її планували використати для обслуговування торговельно-офісного центру з паркінгами. Тобто для ТРЦ «Гулівер».

У приватній власності велика ділянка поруч з ТРЦ.
У приватній власності велика ділянка поруч з ТРЦ.

 

За даними Кадастрової карти та сайту Київради, земля на Спортивній площі, 1-а теж належить цій фірмі. У 2021 році міська влада планувала викупити ділянку «для облаштування тротуару» й, навіть, зареєструвала проєкт рішення. В ньому вона суворо попередила, що якщо не вийде домовитися, то землю будуть забирати через суд – у примусовому порядку. Але, судячи з усього, далі намірів справа не пішла. До того ж звідки зараз у Київради не це візьмуться кошти.

Що відомо про «Три О»

Журналісти програми «Схеми» встановили, що компанія пов’язана із бізнесменом Віктором Поліщуком. Він має зв’язки з Росією та збагатився в часи президентства Віктора Януковича.

Віктор Поліщук може мати відношення до ТРЦ "Гулівер".
Віктор Поліщук може мати відношення до ТРЦ "Гулівер".

Дружина Поліщука є родичкою Дмитра Медведєва – експрезидента Росії. Лілія Різва є племінницею — не багато, не мало — Світлани Медведєвої. 

«Поліщук публічно відхрещувався від того, що є власником «Гуліверу». Торгівельно-розважальним та бізнес-центром керує його дружина Лілія Різва, а формальним власником компанії «Три О» (юридична назва комплексу) – в реєстрі зазначений її двоюрідний брат», - йдеться у розслідуванні.

Відомо, що «Гулівер» будувався за гроші державних банків – «Ощадбанку» та «Укрексімбанку». В іпотеці у цих банків за кредитним договором перебуває майно компанії на Спортивній площі у Києві: 

  • торговельно-офісний комплекс загальною площею 151 805 кв м (ТРЦ «Гуллівер»),
  • ділянка площею 1,14 га (8000000000:76:058:0008),
  • ділянка площею 0,11 га (8000000000:76:058:0013).

«У 2006 році «Ощадбанк» і «Укрексімбанк» видали кредит ТОВ «Три О». Тоді цю фірму контролювали Вагіф Алієв і Сергій Веселов (відомий як депутат Одеської облради від БЮТ)», - писав сайт «Наші гроші» у 2022 році. 

З початку 2022-го власник «Гуліверу» припинив повертати гроші банкам. Кредит не виплачувався протягом року. На початок 2024 року протермінували план погашення боргу на близько 500 мільйонів гривень, із загальних 14 млрд грн, які ще потрібно повернути «Ощадбанку» та «Укрексімбанку». Проте ніяких штрафних санкцій на компанію та бізнес Віктора Поліщука за прострочку не наклали.

Ба більше: банки вчергове реструктурували кредити управителю «Гуллівера». Держава дозволила повертати гроші аж до 2044 року під 3,65% річних.

«Фактично це просто перенесення строків погашення на 20+ років в майбутнє і зменшення ставки на рівні, які набагато нижчі за ринкові», – пояснив «Схемам» фінансовий аналітик Іван Угляниця.

У Києві готують до відкриття 50 нових ТРЦ

До діючих торгово-розважальних комплексів столиці, попри війну, можуть додатися 50 нових об’єктів. Наразі у столиці торгівля вирує на 2,5 млн м кв. нерухомості. До цього можна буде додати ще понад 250 тисяч м кв. майданчиків, які з’являться впродовж 2024-2025 років. 

Список найкрупніших об'єктів, які можуть з’явитися найближчим часом:

  • Ocean Mall (110 000 кв. м),
  • Lukiyanivka (понад 47 000 кв. м),
  • April Mall (понад 36 000 кв. м),
  • New Ray (понад 34 000 кв. м),
  • White Lines (28 000 кв. м),
  • BalticSky (20 000 кв. м).

Поява нових торгових площ посилить конкуренцію за покупця, особливо за умов зниження відвідуваності ТРЦ. А конкуренція має привести до більш привабливих цін та ширшого вибору.

Інформатор писав, чому київські ТРЦ «РaйОN» та «Проспект» потрапили під арешт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.