Прогулянковий міст Хвиля Азову на київській Оболоні майже готовий – відкриття незабаром

Читать на русском

ТОВ Мостобуд завершує будівництво пішохідно-прогулянкового мосту за проектом архітектора Андрія Миргородського між парком Наталка та Оболонським островом

Читать на русском
Будівництво, міст
До Дня Києва відкриється міст "Хвиля Азову"

ТОВ Мостобуд завершує будівництво пішохідно-прогулянкового мосту за проектом архітектора Андрія Миргородського між парком Наталка та Оболонським островом

На мосту «Хвиля Азову» майже повністю влаштувати прохідну частину з плит. Незабаром будуть прибрані рештки тимчасових конструкцій. Відкриття планується до цьогорічного Дня Києва, який святкуватиметься в останні вихідні травня. Про хід будівництва розповів 11 квітня інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Павло Авдокушин розповів, що сталеві конструкції для мосту виготовлені компанією "Укрстальконструкція" з останнього мостового металу, що був виплавлений на меткомбінаті "Азовсталь".

«Він був відправлений з Маріуполя до Дніпра 27 лютого 2022 року, коли Україна вже кілька днів потерпала від російської навали. Будівництво фінансується приватними пожертвами, зокрема Паризькою агломерацією (Франція) та державою Тайвань», - повідомив оглядач.

Він також відповів, чому міст назвали "Хвиля Азову" (або "Хвиля Азовсталі").

«Такі назви запропонували глядачі моїх оглядів після того, як дізналися, що міст стане своєрідним меморіалом героїчному меткомбінату та його захисникам. Адже метал, з якого виготовлені його конструкції, - це останній метал, який був виплавлений на "Азовсталі" і вивозився з заводу вже під обстрілами російсько-фашистських загарбників. Як на мене, то назва чудова», - вважає Авдокушин.

Він додав, що міст бере свій початок саме на тому місці, де свого часу заклали меморіальний камінь на честь Української Морської Піхоти. А морські піхотинці, були одними з найвідчайдушніших захисників "Азовсталі".
Разом з мостом планують відкрити і нову рекреаційну зону на Оболонському острові.

Кияни хочуть зупинити будівництво між Пейзажною алеєю та Воздвиженкою

Петиція за збереження схилу Старокиївської гори від забудови, яку зареєстрували у середині березня, на 9 квітгя набрала 6000 голосів. Кияни протестують проти побудови Академії гончарного мистецтва, що продовжує сходи з Пейзажної алеї. Згідно з планом, там має з'явитись музей, новий оглядовий майданчик, майстерня гончарів з реабілітаційною функцією для військових з ПТСР тощо. А ще, у документах йдеться про можливість побудови житлової споруди з об'єктами соціально-громадського призначення.

Автор петиції, Роман Любий, просить не забудовувати схили Старокиївської гори вниз від Десятинної церкви до урочища Гончарі-Кожум'яки, що є "однією з прикрас центру міста". На його думку, проєкт "Академії" не викликає довіри, аж надто через ту саму майстерню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.