Приголомшливе фіаско: завгара Кличка можуть покарати за 16 недобудованих квартир у Дубаї

Читать на русском

Дмитро Рахматуллін володіє правами на елітну нерухомість у близькосхідному еміраті, втім, він жодного разу не показував ці права у своїх деклараціях, відтак, якщо ним зацікавиться НАБУ, може сісти за грати

Читать на русском
Київський посадовець, близький до Віталія Кличка, не задекларував елітну нерухомість
Зображення недобудови збереглося у єдиному місці - на сайті компанії Custom Line, що 2008 року писала про запуск резиденції, як елітного причалу для яхт

Дмитро Рахматуллін володіє правами на елітну нерухомість у близькосхідному еміраті, втім, він жодного разу не показував ці права у своїх деклараціях, відтак, якщо ним зацікавиться НАБУ, може сісти за грати

Цінний кадр Дмитро Рахматуллін, якого Віталій Кличко "припаркував" на потенційно грошовите місце головного по автопарку КМДА, виявився власником одразу 16 квартир у хмарочосі, що знаходиться у Дубаї. Колишній "головний евакуаторник" столиці володіє правами на нерухомість там вже 15 років, втім, він жодного разу не показував її у деклараціях. Ймовірно, вагався чи соромився - хмарочос, де він придбав елітне житло, є недобудовою.

Про "елітку" у власності Рахматулліна стало відомо з розслідування, що веде міжнародний проєкт "Dubai Unlocked", що входить до групи розслідувачів OCCRP. В Україні подробиці про таємниці дубайських пентхаусів пише проєкт "Схеми" від Радіо Свобода, вони й розсекретили столичного посадовця. Нині він є в.о. очільника автотранспортного підприємства КМДА, а до цього керував цілим Департаментом транспортної інфраструктури КМДА (ця посада є значно ресурснішою за нинішню "синекуру") та очолював Інспекцію з паркування.

Ще 2009 року Рахматуллін придбав 16 квартир на узбережжі Дубаю, поруч з островом Джебель Алі. Нерухомість має знаходитись у хмарочосі Ferretti Luxury Beach Residence - її сукупна площа складає 2,255 кв.м. ("як два басейни олімпійського стандарту", - пишуть "Схеми"). Але з 2009 року будівлю так і не звели - відтак, Рахматуллін є власником частки у елітній недобудові.

Відповідно до даних транзакцій, які потрапили до журналістів проєкту Dubai Unlocked, ці віртуальні квартири Рахматулліна вартували 14,5 млн доларів. У біографії "паркувальника Кличка" час придбання нерухомості позначений, як "закордонне відрядження" - з 2006 по 2015 рр. Журналістам сам чиновник пояснив, що того часу працював "у арабо-африканському регіоні на приватні компанії, як керівник".

Відтак, столичні водії, чиї автівки евакуювали за час каденції Рахматулліна, можуть розслабитися: кошти, які вони сплатили приватним компаніям за евакуацію чи зберігання своїх автівок, точно не пішли на нерухомість для "головного паркувальника". А от зрада у його діях точно є: Рахматуллін жодного разу не вказав наявність квартир у своїх деклараціях (ані у розділі "об'єкти незавершеного будівництва", ані як "цінні папери").

Відтак, вчинок посадовця має ознаки кримінального правопорушення. На кінець минулого року сума купівлі цих квартир сягає півмільярда гривень, кажуть розслідувачі, а відтак, це обтягшує покарання - яким може бути як чималий штраф, так і ув'язнення строком до 2 років. Сам Рахматуллін не пояснив, що саме трапилося з його інвестиціями - зазначив лише, що "не володіє" елітними квартирами, а об'єкти незавершеного будівництва в нього "відсутні".

Як Рахматуллін пересів з крісла головного паркувальника за штурвал завгара Кличка

Нагадаємо, Інформатор розповідав про Дмитра Рахматулліна у середині лютого, коли стало відомо, що Віталій Кличко призначив його тимчасовим керівником КП "Автотранспортне підприємство КМДА". Посадовець відомий численними скандалами на попередній посаді очільника інспекції з паркування. А "вишенькою на торті" були звинувачення від правоохоронців щодо неправомірності завищення ціни за евакуацію автомобілів.

Також ми писали по те, що мера Києва Віталія Кличка звинувачують у тому, що після перемоги прокуратури у судах щодо повернення садиби купця Дмитрієва на вулиці Хорива, 2, столична влада не оформила на себе право власності на ці споруди. Проте це зробила компанія, яка хоче збудувати там ТРЦ. Активіст та юрист Олександр Дядюк знайшов підтвердження, що з 23 березня по 1 квітня 2024 року фірма «Конвалія Нерухомість», з якою судилася прокуратура, знов зареєструвала на себе ці споруди. Про це написав активіст у соцмережі 30 квітня 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.