Попри неправдиві заяви активістів: у Кличка відповіли, що петицію про Будинок Замкова все ж розглянуть

Читать на русском

У Київській міськраді відповіли пам'яткоохоронцю Дмитру Перову, назвавши його повідомлення "завідомо неправдивим" і повідомивши, що петицію про надання споруді 1899 року побудови охоронного статусу все ж розглянуть

Читать на русском
Збереження історичної спадщини у Києві
Активісти захищають будівлю мінімум з літа-2023, коли забудовник вперше спробував змінити її вигляд

У Київській міськраді відповіли пам'яткоохоронцю Дмитру Перову, назвавши його повідомлення "завідомо неправдивим" і повідомивши, що петицію про надання споруді 1899 року побудови охоронного статусу все ж розглянуть

У Київській міськраді відреагували на допис пам'яткоохоронця Дмитра Перова щодо відхилення петиції про надання охоронного статусу Будинку Замкова. У спеціальному інформаційному повідомленні від 26 лютого зазначено: попри "завідомо неправдиві заяви окремих активістів", петицію все ж розглядають. Також там нагадали, що інформація, на базі якої готували проєкт облікової документації на споруду, у профільному Департаменті визнали "сумнівною" - як і постать Отто Шмідта, радянського полярника, родина якого мешкала у Будинку Замкова в радянські часи.

Згідно з повідомленням, опублікованим міськрадою столиці у Facebook, виконавчі органи КМР продовжують опрацьовувати "в установленому порядку" петиції щодо надання охоронного статусу Будинку Замкова. Там нагадали, що споруду було позбавлено цього статусу через позицію Департаменту охорони культурної спадщини, що висловив сумніви у інформації, на основі якої було підготовлено проєкт облікової документації на будівлю.

"Одночасно, постать Отто Шмідта, імʼя якого пропонують додатково увічнити активісти, має бути розглянута і з точки зору деколонізації, оскільки останній був відомим діячем часів радянського союзу", - додають у Київській міськраді.

Прізвище Шмідтів дійсно фігурувало у інформаційних дописах активістів на захист будівлі, втім, цей аргумент не є вирішальним. Також міська влада нагадує тезу, що, як писав Інформатор, вже виголосила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко: про те, що будівлю було виключено з реєстрів пам'яток наказом саме Мінкульту.

"Вказаний будинок двоповерховий, розташований на червоній лінії забудови вулиці, має складну конфігурацію. За наявною в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА інформацією його було подано до Мінкультури для вирішення питання занесення до Держреєстру нерухомих пам'яток України. Проте свого часу Мінкультури відмовило в наданні статусу пам'ятки історії даному будинку у зв'язку з невідповідністю його критеріям, визначеним постановою Кабміну", - зазначається у відповіді від Ганни Старостенко.

Бійки та кримінальні справи: що відомо про захист Будинку Замкова

Нагадаємо, зранку у понеділок, 26 лютого, активіст та пам'яткоохоронець Дмитро Перов написав, що міська влада Києва відхилила петицію про повернення статусу пам'ятки Будинку Замкова 1899 року. Наразі будівлю, що розташована за адресою вул. Івана Франка, 26 перебудовують - її нові власники вирішили збільшити поверховість споруди, проти чого протестують київські активісти.

Також ми повідомляли, що охоронний статус з будівлі було знято наприкінці 2023 року, після чого у ній почалися роботи з демонтажу дерев'яних перекриттів та надбудови третього поверху. Водночас, активісти намагалися чинити опір діям будівельників, через що виникла штурханина, у якій постраждало декілька пам'яткоохоронців.

Зрештою, поліція відкрила декілька кримінальних проваджень. Перше - за заявою самих активістів, проти забудовника. Друге - проти активістів, "дзеркально", за заявою забудовника. Попри відкриті кримінальні провадження, роботи продовжують вести і нині. До речі, у справі фігурує також сам Дмитро Перов. Наразі активіст дає пояснення слідчим.

В контексті підбиття «Цезаря Кунікова» з'явилася новина, що росіяни заявляли про зміну голови російського Чорноморського флоту. Чи може бути це пов'язано з покаранням за втрату судна або ж Росія намагається покращити своє становище в Чорному морі? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.