Віталій Кличко відхилив петицію про охоронний статус для Будівлі Замкова - активіст Дмитро Перов

У КМДА звернули проблему на Мінкультури, у реєстрах якого, нібито, будівля не значиться, як охоронювана законом "через невідповідність постанові Кабміну"

Скандальна забудова у Києві
Будинок Замкова на самому початку робіт та у лютому, коли будівельники вже почали надбудову третього поверха

Міська влада Києва відхилила петицію про повернення статусу пам'ятки Будинку Замкова 1899 року. Наразі будівлю, що розташована за адресою вул. Івана Франка, 26 перебудовують - її нові власники вирішили збільшити поверховість споруди, проти чого протестують київські активісти. Охоронний статус з будівлі було знято наприкінці 2023 року, після чого у ній почалися роботи з демонтажу дерев'яних перекриттів та надбудови третього поверху. Про відхилення петиції, підписаної більше, ніж 6 тисячами киян, повідомив у Facebook активіст пам'яткоохоронної спільноти "Цегла" Дмитро Перов 25 лютого.

За його словами, міська влада навіть не стала розглядати звернення, розписуючи його на заступників голови КМДА, як це положено робити по процедурі.

"Віталій Кличко навіть без розгляду відхилив петицію щодо повернення статусу памʼятки Будинку Замкова. Віповідний лист просто скинули мені на пошту", - повідомив Дмитро Перов у соцмережі, додавши, що петицію було підписано 6080 киянами.

Петицію про необхідність повернення статусу Будинкові Замкова було зареєстровано ще 29 грудня 2023 року. Лише за два тижні вона набрала необхідні голоси, і вже 13 лютого перейшла у статус "знаходиться на розгляді". Згідно з процедурою, її мав би розглянути Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Наразі на сайті КМДА зазначено, що мер, Віталій Кличко, розписав петицію на розгляд своїй заступниці, Ганні Старостенко. У листі від 19 лютого вона повідомила, що будинок не перебуває на обліку, яка пам'ятка або об'єкт культурної спадщини.

"Вказаний будинок двоповерховий, розташований на червоній лінії забудови вулиці, має складну конфігурацію. За наявною в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА інформацією його було подано до Мінкультури для вирішення питання занесення до Держреєстру нерухомих пам'яток України. Проте свого часу Мінкультури відмовило в наданні статусу пам'ятки історії даному будинку у зв'язку з невідповідністю його критеріям, визначеним постановою Кабміну", - зазначається у відповіді від Ганни Старостенко.

Зазначимо, що охоронний статус Будинку Замкова депутати земкомісії Київради прибрали 20 грудня 2023-го. Тоді вони одноголосно підтримали передачу земельної ділянки під 120-річним будинком для будівництва торговельного центру. За цією адресою знаходиться двоповерховий будинок, що охоронявся законом - тепер його реконструкція і перебудова у ТРЦ стала можливою.

Сутички і кримінальні провадження проти забудовника і активістів

Нагадаємо, що будівлю звели у стилі класицизм в 1899 році на замовлення адвоката Окружного суду Київської губернії — Семена Григоровича Замкова. У радянські часи тут розташовувалося комунальне житло, а вже в часи незалежності — комерційні приміщення та архів суду. Наприкінці 2023 року забудовник зняв з даху будинку оригінальні перекриття кінця ХІХ ст. і почав зводити надбудову, вже у січня 2024-го відбулися зіткнення будівельників з активістами.

Попри відкрите кримінальне провадження, роботи продовжують вести і нині. Забудовник також звернувся до поліції, зрештою, провадження за "протидію господарській діяльності" відкрито також проти самого Дмитра Перова. Наразі активіст дає пояснення слідчим.

Ветеран війни, Юрій Гудименко, надає своє бачення щодо ситуації з виходом наших військ з Авдіївки. Ми розглянемо, чи може цей вихід вказувати на те, що росіяни, захопивши цю «Фортецю», готові легко продовжити свій наступ далі. Приєднуйтеся до перегляд, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube