Я вже був на допиті, шукаю адвоката: проти відомого київського активіста Дмитра Перова відкрили кримінальне провадження

Читать на русском

Підставою для активізації правоохоронців стала скарга з боку власників Будинку Замкова, будівельним роботам яких нібито перешкоджали активісти

Читать на русском
Кримінальна справа проти київського активіста
Активісти не раз приходили під будинок, викликали поліцію, щоб зупинити роботи, і зареєстрували петицію

Підставою для активізації правоохоронців стала скарга з боку власників Будинку Замкова, будівельним роботам яких нібито перешкоджали активісти

Проти активіста пам'яткоохоронної спільноти "Цегла" Дмитра Перова відкрили кримінальне провадження за "протидію господарській діяльності". Підставою стали його виступи за збереження історичного Будинку Замкова 1899 року, на якому нинішні власники надбудовують ще один поверх. Перов шукає адвоката і вже сходив на перший допит.

Як розповів сам Дмитро Перов Інформатору, про відкриття провадження за заявою забудовника йому телефоном повідомив адвокат власника будинку. Тиснути не намагалися - просто попередили про настання кримінальної відповідальності. Провадження відкрито за ст. 206 Кримінального кодексу України - там йдеться про "протидію законній госпдіяльності".

У Фейсбуці Перов іронізує: мовляв, накидайте "україномовної блатати" в коментарі
У Фейсбуці Перов іронізує: мовляв, накидайте "україномовної блатати" в коментарі

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафів (від 170 тис. грн. до 255 тис. грн.), а також позбавлення права обіймати посади чи вести певну діяльність. Слідство у справі проводить Шевченківське ГУ Нацполіції у Києві. І Дмитро розповів Інформатору, що його вже викликали до райуправління.

"Я вже був на допиті, правда, я думав, що мене викликають на допит по моїй заяві і по факту проведення незаконних робіт. На їх (забудовника - Авт.) думку, всі роботи що вони проводять - законні. Отже, сам факт написання заяв, скарг, звернень, публікацій у ЗМІ - перешкоджання їх господарській діяльності", - розповів Перов Інформатору.

Зазначимо, що перші згадки про наміри власників провести будівельні роботи з Будинком Замкова з'явилися ще до весни 2022-го. Втім, роботи почалися влітку 2023 року. Вже 15 липня інспектори з благоустрою КМДА після перевірки винесли припис про вимогу надання документації, і аж до грудня роботи зупинилися. А наприкінці року з будівлі зняли охоронний статус, після чого й почався демонтаж дерев'яних перекриттів.

Після їх активізації активісти провели низку дій, на які і поскаржився забудовник. Так, вони викликали поліцію до Будинку Замкова, щоб зупинити демонтаж перекриттів, проводили періодичні мітинги під спорудою, навіть написали відповідну петицію за збереження пам'ятки (на сайті Київської міськради вона була розміщена особисто Дмитром Перовим).

Наразі активіст шукає адвоката. Каже: жодних документів чи скарг від забудовника у поліції йому не показували, відтак, що саме із переліченого стало підставою для початку провадження - поки невідомо.

Хто по іншу сторону?

У 2022 році Департамент комунальної власності КМДА продав нежитлову будівлю на Івана Франка, 26б за 12,8 млн гривень. Будівлю придбала громадська організація (ГО) "Асоціація Національно-патріотичного виховання дітей та підлітків", якою керував Олег Піднебенний.

Як зазначив київський журналіст Володимир Бондаренко, Піднебенний керує рядом компаній, які належать Сергію Коровченку – чоловікові Влади Молчанової, яка є власницею "Столиця Груп". Олег Піднебенний також керує ТОВ "Оптімус Люкс", ТОВ "Рент Менеджмент Інвест", ТОВ "Тібоун" та "Ріоліт Корпорейшн", власником яких є Сергій Коровченко.

Постійний учасник фотовиставок "Статус сторічним"

Зазначимо також, що Будинок Замкова був одним з найчастіших об'єктів, до захисту якого закликали активісти-пам'яткоохоронці у своії акціях-"фотовиставках" перед Київрадою. Зокрема, вони вимагали надати охоронний статус усім будівлям Києва, яким виповнилося сто років.

Будинку ж Замкова цьогоріч вже виповниться 125 років. Нещодавно активісти навіть розробили шаблон звернення до прокуратури, щоб спробувати захистити споруду - втім, наразі роботи на ній тривають.

Тунель заповнюється водою під час ремонту? Павло Авдокушин розповідає про перегін метро Либідська - Деміївська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.