Це картельна змова: депутат Київради звинуватив посадовців КМДА у таємних домовленостях із забудовниками

Депутат Андрій Вітренко переконаний, що Департамент охорони культурної спадщини навіть не думав захищати садибу Зеленських, адже посадовці знали, що на її місці буде зведено ЖК

Віталій Кличко садиба Зеленських
На думку депутата, вся структура КМДА працює на друзів-забудовників міського голови

У Київраді критикують заяви міської влади про її необізнаність щодо планів забудовника, який знищив історичну садибу Зеленських у центрі Києва. Сам Віталій Кличко каже про плани КМДА позиватися у суді, також він розповів про меморандум, що підписали з забудовником щодо майбутнього відновлення садиби у її історичному вигляді. Втім, опозиція у міськраді стверджує - в Кличка і в КМДА чудово знали про знесення, бо один з архітекторів ЖК, що мав постати на місці садиби, є водночас членом консультативної ради при Департаменті культурної спадщини.

Про дивний "збіг" повідомив у соцмережі депутат Київради Андрій Вітренко. Він стверджує: на засіданні ТСК по Києву було виявлено, що член консультативної ради Департаменту культурної спадщини КМДА, який приймав рішення щодо статусу пам'ятки, є головою архітектурного бюро, яке проєктувало той самий ЖК "Тургенєв", що мав з’явитися на місці історичної садиби.

Цей поворот надає об'єму ситуації, що склалась навколо знищення Садиби Зеленських. Виходить, що чиновники Київради (а Вітренко стверджує, що знав про це і міський голова) не збирався втручатися у захист будівлі.

“Між КМДА та друзями Кличка забудовниками існує картельна змова: історичні об’єкти Києва свідомо не підтримуються в належному стані, щоб потім віддати їх під забудову ТРЦ, ЖК та готелів для брата (мова про готель "11 Mirrors" на вул. Богдана Хмельницького - Ред). Садиба Зеленських стало яскравим прикладом корупційної схеми, яку влаштував Кличко з своїм оточенням. Вся структура КМДА працює виключно на друзів забудовників Кличка, а не мешканців Києва”, - написав у соцмережі Андрій Вітренко.

Як зазначає депутат, результати цієї змови наочні: за 10 років Київ залишився без будівлі Квітів України на Січових Стрільців, садиби Уткіна на вул. Симона Петлюри, Садиби Барбана. Під час війни, на яку багато чого можна списати, руйнівні процеси пішли ще більш активно: з 23 знищених чи пошкоджених історичних будівель столиці лише дві є наслідками російських ракетних атак.

Андрій Вітренко у своєму дописі називає прізвища директорки Департаменту охорони культурної спадщини Марини Соловйової, директора Департаменту містобудування та архітектури Олександра Свистунова, заступника голови КМДА Вячеслава Непопа. Останній, за даними активістів-пам'яткоохоронців, був прямо причетний до забудови ділянки, де зруйнували садибу Зеленських.

Як садиба Зеленських стала пам’яткою архітектури посмертно

Нагадаємо, Інформатор розповідав, що Міністерство культури та інформаційної політики  визнало садибу Зеленських ХІХ століття у Києві пам'яткою архітектури вже після її знищення. Департамент охорони культурної спадщини КМДА зобов'язали внести її до Переліку пам'яток Києва. Варто зазначити, що за два дні до знесення Громадська організація "Спадщина Київ" подала до департаменту пакет доопрацьованої облікової документації щодо присвоєння садибі статусу пам’ятки. Але чиновники не знайшли у ній ніякої цінності. 

Також ми писали, що власник знищеної будівлі підписав папір про її відновлення, але цей документ має рекомендаційний та інформативний характер, не має юридичної сили, а отже, не зобов'язує до якихось дій. У КМДА пообіцяли, що повертати садибу до стану, у якому вона перебувала до пошкодження, власник буде під контролем громади — для цього ініціювали підписання відповідного меморандуму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube