Будьте вдячні й за це: київські депутати піаряться на передачі у регіони 100 книжок

Замість того, щоб збирати поштучно книжки у дитячій бібліотеці, було б логічніше перерахувати постраждалим громадам кошти від тих самих бібліотек на власне поповнення фондів

Депутати Київради благодійність книжки бібліотеки
Вікторія Муха розповідає про те, як збирала книжки, зі стосом в руках. Фото: Facebook Вікторії Мухи

Днями Київ передав 100 книжок до прифронтової Михайлівської громади у Запорізькій області. Про це переможно повідомила депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха (фракція "УДАР" Віталія Кличка). З боку депутатки таке повідомлення - чистий піар: книжки збирали відвідувачі Центральної бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей та благодійники. На свої ж фонди ця бібліотека витрачає мільйони бюджетних гривень - саме їх було б розумно перенаправити на благодійні закупівлі книжок в прифронтові регіони.

Депутатка Вікторія Муха повідомила про передачу книг на прифронтову територію на власній Facebook-сторінці. Вона пише: рада, що вдалося передати сотню сучасних українських книжок Михайлівській громаді, що в 60 км від лінії фронту. Також повідомлення про це опублікували окремо на сторінці Київради - "для солідності" акції.

"З початком повномасштабної війни всю літературу російською мовою списали та залишили виключно українську, якої виявилось замало для великої кількості мешканців. Особливо для дітей, яких у громаді близько 1600. Коли дізналася про потребу в українських книгах, одразу звернулася до Яни Біленко з пропозицією організувати акцію на базі Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для дітей (Біленко - директорка цієї бібліотеки - Ред.)", - зазначила Муха.

За її словами, завдяки підтримці колективу бібліотеки, маленьких читачів та одного із благодійних фондів, "нам вдалося зібрати" понад 100 книг для дітей та дорослих. До допису депутатка додає яскраві фото, на яких тягає бібліотекою стоси з книжками.

Зазначимо, що роль депутатки у зборі книжок можна вважати перебільшеною: їх, зрештою, подарували благодійники та зібрали читачі, у тому числі, діти. Крім того, йдеться про неабияку кількість книжок - в самої депутатки на полицях, напевно, їх у три рази більше. Натомість, сама Муха могла б допомогти прифронтовим громадам, спрямувавши туди частину фондів, які Київ витрачає на підтримку столичних бібліотек.

Так, напочатку року Центральна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка поповнювала фонди двічі: на 540,7 тис грн та на 134 тис грн. Вона робить це з "благословення" Вікторії Мухи, як кураторки саме бібліотечного напрямку (адже депутатка керує профільною комісією). Закуповують книжки публічна бібліотека для дорослих ім. Лесі Українки у Києві (173 тис грн - у червні 2024-го), міські спеціалізовані та звичайні бібліотеки. Також закуповують художню літературу централізовано управління освіти кожного з районів Києва та університети.

Ракетна атака 8 липня пошкодила фонди бібліотеки ім. Ярослава Мудрого

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що під час масованої ракетної атаки 8 липня у Києві зазнав пошкоджень обмінний та резервний фонд Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Це головний координаційний центр, що опікується питанням обміну та розповсюдження друкованих видань по країні. Наразі приміщення бібліотеки потребує відновлення.

Також ми писали про те, що на Троєщині провели ремонт та повністю оновили укриття в одній з бібліотек. Приміщення обладнали зручними диванчиками, кріслами й столами, а для дітей та дорослих поклали книги й журнали. Ніщо не вказує, що це укриття, а не бібліотека - хіба що відсутність вікон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube