Пляма отруєної води вже за 20 кілометрів від кордону з Київщиною - карта

За даними Гідрометцентру, забруднення вже проминуло село Морівськ, що розташоване в Чернігівській області за кількадесят кілометрів від кордону з Київщиною

Забруднення Десни Київщина брудна пляма
По прямій від села Морівськ на Чернігівщині (зверху) до кордону з Київською областю (галочка знизу) близько 20 км, річка, звісно, протече більшу дистанцію за рахунок вигинів

Пляма забруднення, що рухається разом з плином Десни, вже впритул наблизилася до Київщини. У п'ятницю, 13 вересня, вода потемнішала вже в околицях села Морівськ, що розташоване лише за 20 км від кордону між Чернігівською областю та столичним регіоном. Водночас, Держводагентство вже здійснює заходи з порятунку риби та іншої річкової фауни в регіоні.

За даними Гідрометцентру, забруднення вже наблизилося впритул до Київської області. Із щоденного зведення про гідрологічну ситуацію за 13 вересня випливає, що пляма дійшла до посту спостереження, розташованого в селі Морівськ на Чернігівщині. А від нього до кордону з Київською областю - лише 20 кілометрів по прямій (ріка, звісно, у цій місцевості звивиста, тому дистанція дещо більша).

"За даними візуальних спостережень, на річці Десна (пости Макошине, Чернігів та Морівськ Чернігівської обл.) та її притоці р.Сейм (пост Мутин Сумська обл.) утримується забруднення води: вода темного кольору, незначний осад", - зазначено у дописі відомства.

Водночас, у Держводагентстві повідомили, що на території Київської області запрацювали три аераційні установки, що мають насичувати воду киснем, рятуючи річкову фауну. А в коментарях до допису додали: розглядають можливість збільшення кількості пристроїв. Відомство цитує Ігоря Гопчака, заступника свого голови: він каже, що розчинення кисню у воді, бодай таким штучним способом, сприятиме пришвидшенню процесів окислення органічної речовини-забруднювача (у агентстві ще наприкінці серпня розповіли, що йдеться про амоній).

Ось так нагнітають кисень у воду: зовні працює дизельний генератор, сама установка розташована на глибині. Фото: Держводагентство
Ось так нагнітають кисень у воду: зовні працює дизельний генератор, сама установка лежить на глибині. Фото: Держводагентство

Аераційні установки виготовили і встановили водогосподарські організації Держводагентства - ще чотири такі, кажуть, вже деякий час працюють на Чернігівщині. Усі вони працюватимуть доти, доки вода в річці буде залишатися забрудненою.

Чи закриє Київ водозабір з Десни: апокаліптичний прогноз та спростування

Нагадаємо, днями заступник директора ПрАТ "Київводоканал" Володимир Костюк в ефірі одного з телеканалів повідомив, що Київ може закрити Деснянську водозабірну станцію, яка живить водою 70% усіх мешканців столиці. А це означатиме комунальну аварію великих масштабів: місту доведеться перемикати систему водопостачання на меншу станцію, що бере воду з Дніпра, та артезіанські свердловини, а частина районів (Печерський, Шевченківський, почасти - Голосіївський) залишаться без водопостачання.

Втім, вже наступного дня, як ми також зазначили в матеріалі, на прес-конференції очільник Київводоканалу Олег Лисак заспокоїв киян: такий прогноз є лише найгіршим, а його компанія володіє технологією, що здатна майже повністю очистити питну воду від забруднення. Єдиною проблемою, каже, буде запах - та й його можна подолати завдяки новітній технології вугільної фільтрації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube