Півтори сотні полотен Медведчука передадуть до музею, решту - продадуть

Усі твори мистецтва отримали висновки експертів після того, як очільниця Агентства з розшуку і менеджменту активів зустрілася з т.в.о. очільника мінкульту Ростиславом Карандеєвим

Віктор Медведчук АРМА картини
Не усі полотна, що дарували Медведчуку, є шедеврами, проте серед них є чимало непоганих картин українських митців ХХ сторіччя

Агентство з розшуку та менеджменту активів АРМА передасть 148 картин, що колись належали екс-нардепові Віктору Медведчуку, звинуваченому у державній зраді та позбавленому українського громадянства Указом президента, до Національного художнього музею України. Ще 136 картин, художню цінність яких не було встановлено, продадуть через систему Прозорро.Продажі. А цей прецедент ляже в основу законопроєкту, що дозволить АРМА і надалі передавати арештовані активи та культурні цінності до національних музеїв.

Про передачу картин до музею та реалізацію тих, що не мають художньої цінності, повідомляє АРМА на Facebook. У понеділок, 2 вересня, Агентство повідомило, що зрештою отримало висновки експертів щодо арештованих картин. Усього було вилучено 284 твори мистецтва. Також привертає до себе увагу той факт, що рішення з приводу творів мистецтва було прийняте після зустрічі очільниці АРМА з т.в.о. міністра культури та інформполітики Ростиславом Карандеєвим.

З них 148 картин передадуть до Національного художнього музею України, "щоб стати надбанням майбутніх поколінь українців", кажуть в АРМА. Ще 136 полотен, стверджує Агентство, згідно з висновками експертів не є такими, що мають значну культурну цінність. Відтак, їх реалізують через систему Прозорро.Продажі. А отримані кошти, обіцяють в АРМА, спрямують на потреби ЗСУ.

Щобільше, в Агентстві додають, що раніше воно не мало законодавчого механізму, який би дозволяв передавати арештовані активи та культурні цінності до національних музеїв. Втім, вже найближчим часом, завдяки ініціативи голови парламентського Комітету з питань антикорупційної політики Анастасії Радіної, проєкт закону буде зареєстровано у Верховній Раді - йдеться про законопроєкт №11280-1 щодо особливостей управління культурними цінностями та іншими активами.

Медведчук досі присутній у деяких компаніях в Києві: як він веде справи

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що на початку 2024 року Київрада продовжила оренду земельної ділянки компанії, яку пов'язували з Віктором Медведчуком. Йдеться про землю площею 0,28 га по пров. Пилипівському на Лук'янівці у Києві, на якій знаходяться три історичні будівлі. Після нетривалих дебатів (депутати заслухали пам'яткоохоронця Дмитра Перова і представника компанії) міськрада вирішила зрештою продовжити договір оренди.

Також ми розповідали про те, як Медведчук дотичний до будівництва готелю - ЖК на Жилянській в Києві. Йдеться про споруду, яку забудовник хоче звести впритул до будівель, які прямо пов'язані з Лесею Українкою, Миколою Лисенком, Михайлом Старицьким та Панасом Саксаганським у середмісті Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ